Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 15 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Pomimo rozczarowania w danych z Chin, większość rynków zachowuje spokój i trwa w konsolidacji, gdyż klimat wokół sporu handlowego USA-Chiny nie pogarsza się. Wśród walut G10 słabiej mają się AUD i NZD, reszta płasko dryfuje. Rynek akcji odbija po zawrotce na Wall Strett we wtorek. Tanieje ropa naftowa.
  • W Chinach produkcja przemysłowa i inwestycje mocno osłabły. W kwietniu produkcja zwolniła do 5,4 proc. r/r z 8,5 proc. w marcu, a inwestycje poza rolnictwem wzrosły tylko o 6,1 proc. wobec 6,3 proc. w marcu i oczekiwanego przyspieszenia do 6,4 proc. Słabiej wypadła też sprzedaż detaliczna, która w kwietniu wzrosła o 7,2 proc., choć oczekiwano 8,6 proc. (poprz. 8,7 proc.). Dane sugerują, że Chiny wciąż potrzebują aktywnego wsparcia ze strony rządu, szczególnie w obliczu eskalacji sporu handlowego z USA.
  • Rynek zdaje się jednak nie przejmować danymi makro i przy uwadze skupione na rozwoju wypadków w negocjacjach handlowych USA-Chiny, czeka cierpliwe na nowe doniesienia. USD/CNH krąży wokół 6,90, USD/JPY zakotwiczył przy 109,60, a EUR/USD przystanął na 1,1210.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Presję odczuwa AUD (i pośrednio NZD) z nowym lokalnym dołkiem na 0,6921 USD. Mieliśmy drugorzędne dane z Australii, które wskazały na wzrost indeksu zaufania konsumentów, ale osłabienie indeksu kosztów pracy.
  • Na rynku akcji po odbiciu na Wall Street we wtorek (S&P500 +0,80 proc.) dziś Azja poszła tym samym śladem. Chiński Shanghai Composite rośnie 1,7 proc., a japoński Nikkei225 zyskuje 0,5 proc.
  • Ropa naftowa zawraca po korekcyjnych wzrostach z wtorku. WTI traci dziś 0,5 proc. do 61,4 USD/b. Wczoraj raport API wskazał na silny wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 8,6 mln baryłek, więcej niż prognozowany przed dzisiejszym raportem DoE wzrost zaledwie o 0,029 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót