Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 15 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Pomimo rozczarowania w danych z Chin, większość rynków zachowuje spokój i trwa w konsolidacji, gdyż klimat wokół sporu handlowego USA-Chiny nie pogarsza się. Wśród walut G10 słabiej mają się AUD i NZD, reszta płasko dryfuje. Rynek akcji odbija po zawrotce na Wall Strett we wtorek. Tanieje ropa naftowa.
  • W Chinach produkcja przemysłowa i inwestycje mocno osłabły. W kwietniu produkcja zwolniła do 5,4 proc. r/r z 8,5 proc. w marcu, a inwestycje poza rolnictwem wzrosły tylko o 6,1 proc. wobec 6,3 proc. w marcu i oczekiwanego przyspieszenia do 6,4 proc. Słabiej wypadła też sprzedaż detaliczna, która w kwietniu wzrosła o 7,2 proc., choć oczekiwano 8,6 proc. (poprz. 8,7 proc.). Dane sugerują, że Chiny wciąż potrzebują aktywnego wsparcia ze strony rządu, szczególnie w obliczu eskalacji sporu handlowego z USA.
  • Rynek zdaje się jednak nie przejmować danymi makro i przy uwadze skupione na rozwoju wypadków w negocjacjach handlowych USA-Chiny, czeka cierpliwe na nowe doniesienia. USD/CNH krąży wokół 6,90, USD/JPY zakotwiczył przy 109,60, a EUR/USD przystanął na 1,1210.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Presję odczuwa AUD (i pośrednio NZD) z nowym lokalnym dołkiem na 0,6921 USD. Mieliśmy drugorzędne dane z Australii, które wskazały na wzrost indeksu zaufania konsumentów, ale osłabienie indeksu kosztów pracy.
  • Na rynku akcji po odbiciu na Wall Street we wtorek (S&P500 +0,80 proc.) dziś Azja poszła tym samym śladem. Chiński Shanghai Composite rośnie 1,7 proc., a japoński Nikkei225 zyskuje 0,5 proc.
  • Ropa naftowa zawraca po korekcyjnych wzrostach z wtorku. WTI traci dziś 0,5 proc. do 61,4 USD/b. Wczoraj raport API wskazał na silny wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 8,6 mln baryłek, więcej niż prognozowany przed dzisiejszym raportem DoE wzrost zaledwie o 0,029 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót