Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 15 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Czwartek rozpoczyna się od powrotu wzrostów na rynek akcji przy skromnych nadziejach na deeskalację napięć handlowych między USA i Chinami. Na FX AUD zyskuje po raporcie z rynku pracy; GBP ostrożnie zyskuje po tym, jak rząd premier May zatwierdził projekt umowy brexitu. Ropa i złoto są stabilne.
  • Indeks giełdy w Szanghaju zyskuje 1,2 proc. przy sentymencie zbudowanym na doniesieniach Reutersa, że Chiny wysłały odpowiedź na żądania USA dotyczące reformy handlu, ale nie podały dalszych szczegółów, podnosząc nadzieje, że obie strony będą mogły wznowić negocjacje, aby zakończyć wojnę handlową.
  • Handel w Japonii był mniej optymistyczny i Nikkei spadł 0,2 proc. W nocy w USA S&P500 stracił 0,76 proc.
  • Na rynku walutowym najlepiej radzi sobie AUD, który podskoczył do 0,7280 USD po dobrym raporcie z rynku pracy z Australii. W październiku zatrudnienie zwiększyło się o 32,8 tys. (prog. 20 tys.), a stopa bezrobocia utrzymała się na 5 proc. (prog. 5,1 proc.). Przyrost zatrudnienia przyszedł z pełnych etatów, co poprawia wymowę raportu, mimo że dane nie zmienią prędko nastawienia RBA.
  • GBP/USD ostrożnie zatrzymał się tuż ponad 1,30, gdyż inwestorzy tonuj emocje po zatwierdzeniu przez rząd premier May projektu umowy brexitu. Niepewność związana jest ze zdolnością May do zyskania poparcia dla projektu w parlamencie. Dziś rano pojawiły się doniesienia, że w ciągu dnia złożony zostanie wniosek o wotum nieufności dla premier May, choć nie ma pewności, czy znajdzie się wystarczająca ilość głosów.
  • Poza tym na rynku widać lekkie cofnięcie USD. EUR/USD wrócił ponad 1,1330; USD/JPY zjechał w stronę 113,50. EUR/PLN jest stabilny tuż and 4,29.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Przemówienie prezesa Fed Powella nie przyniosło niespodzianek. Ogólnie nie wykazywał żadnych oznak zmiany podejścia Fed do normalizacji stóp w odniesieniu do ostatniej zmienności na rynkach.
  • Na rynku towarowym ropa WTI pozostaje blisko minimów na 56,2 USD/b. W nocy raport API pokazał kolejny negatywny odczyt z przyrostem zapasów o 8,8 mln baryłek. To dużo więcej niż prognoza przed dzisiejszymi danymi DoE (2,9 mln baryłek).
  • Złoto po wczorajszych wzrostach dziś zatrzymało się przy 1213 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót