Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Podpisanie pierwszej fazy umowy handlowej między USA i Chinami nie przynosi eksplozji euforii. Rynki zachowują spokój i szukają świeżego katalizatora dla dalszych ruchów. FX stanął w miejscu, na rynku akcji w Azji dryf wokół poziomów odniesienia. Ropa naftowa odbija po wczorajszych spadkach.
  • W środę prezydent USA Donald Trump i chiński wicepremier Liu He podpisali umowę, która zniesie niektóre taryfy i zobowiązuje Chiny do zwiększenia zakupów amerykańskich towarów i usług o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat.
  • Jednak przy większości szczegółów porozumienia już dawno zdyskontowanych przez rynek, sam fakt podpisania nie przyniósł zwiększonej reakcji rynków. Pozostaje za to wiele pytań, jak zapisy umowy będą respektowane i jak łatwo strony mogą odstąpić od umowy.
  • Handel na Wall Street w środę zakończył się wzrostami (S&P500 +0,19 proc.), a kontynuacja w Azji przejawia niezdecydowanie. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,07 proc., ale chiński Shanghai Composite spada o 0,5 proc.
  • Na rynku walutowym widać minimalny risk-on. Nieco wyżej są AUD (0,6905) i NZD (0,6627); najmocniej (choć <0,1 proc.) tracą JPY (109,96) i CHF (0,9645).
  • EUR/USD cofnął się spod 1,1162 do 1,1150.
  • Ceny ropy odbijają po dotknięciu sześciotygodniowego dołka, gdzie znalazły się wczoraj po danych pokazujących duży wzrost zapasów produktów rafinowanych w USA. Dziś WTI rośnie o 0,6 proc. do 58,2 USD/b przy nadziejach na większy popyt z Chin na ropę i gaz ziemny.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II
Powrót