Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki we wtorek pozostają w bocznej konsolidacji w związku ze słabnącą zmiennością przed świętami. Wśród wyjątków jest AUD, który źle przyjął gołębie wzmianki z minutek RBA.
  • W minutkach gołębią nowością było stwierdzenie, że bank analizuje scenariusze, w jakich dokonałby obniżki stopy procentowej, podczas gdy prawdopodobieństwo scenariuszy, kiedy stopa zostanie podniesiona, jest niskie. Jednocześnie podkreślono, że RBA nie spieszy się do decyzji. Ogólnie jednak rynek wzmocnił spekulacje o wiszącej w powietrzu obniżce. AUD/USD spadł 20 pipsów pod 0,7150.
  • NZD także znalazł się pod presją w reakcji na słowa prezesa RBNZ Orra, który stwierdził, że gołębie nastawienie banku na razie pozostanie, a słaby odczyt CPI za I kw. (publikacja dziś w nocy o 0:45) już został ujęty w procesie decyzyjnym. NZD/USD cofnął się na chwilę, ale ostatecznie wrócił do punktu wyjścia 0,6755.
  • USD/CAD jest wyżej niemal 90 pipsów na 1,3385, a CAD został trafiony wynikami badania nastrojów w przedsiębiorstwach (BoC Business Outlook Survey). Indeks ogólnych warunków wyniósł -0,6 proc vs +2,2 proc. w IV kw. Jest to najsłabszy odczyt od III kw. 2016 r.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji tylko Shanghai Composite wyróżnia się przyspieszeniem zwyżki (1,6 proc.); pozostałe główne indeksy dryfują bez większych zmian: Nikkei 225 rośnie o 0,3 proc.
  • Ropa naftowa realizuje wolne opadanie od wielomiesięcznych szczytów przy wyciszeniu tematów, które wcześniej stały za wzrostami. WTI traci 0,2 proc. do 63,25 USD/b.
  • W nocy mieliśmy dwa wystąpienia członków Fed – Rosengrena i Evansa – ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Rosengren stwierdził, że jest otwarty na zmianę celu inflacyjnego na przedział wahań (obecnie jest to 2 proc.), a Evans pozytywnie ocenia gospodarkę i widzi stabilne stopy procentowe do jesieni 2020 r.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI
Powrót