Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki we wtorek pozostają w bocznej konsolidacji w związku ze słabnącą zmiennością przed świętami. Wśród wyjątków jest AUD, który źle przyjął gołębie wzmianki z minutek RBA.
  • W minutkach gołębią nowością było stwierdzenie, że bank analizuje scenariusze, w jakich dokonałby obniżki stopy procentowej, podczas gdy prawdopodobieństwo scenariuszy, kiedy stopa zostanie podniesiona, jest niskie. Jednocześnie podkreślono, że RBA nie spieszy się do decyzji. Ogólnie jednak rynek wzmocnił spekulacje o wiszącej w powietrzu obniżce. AUD/USD spadł 20 pipsów pod 0,7150.
  • NZD także znalazł się pod presją w reakcji na słowa prezesa RBNZ Orra, który stwierdził, że gołębie nastawienie banku na razie pozostanie, a słaby odczyt CPI za I kw. (publikacja dziś w nocy o 0:45) już został ujęty w procesie decyzyjnym. NZD/USD cofnął się na chwilę, ale ostatecznie wrócił do punktu wyjścia 0,6755.
  • USD/CAD jest wyżej niemal 90 pipsów na 1,3385, a CAD został trafiony wynikami badania nastrojów w przedsiębiorstwach (BoC Business Outlook Survey). Indeks ogólnych warunków wyniósł -0,6 proc vs +2,2 proc. w IV kw. Jest to najsłabszy odczyt od III kw. 2016 r.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji tylko Shanghai Composite wyróżnia się przyspieszeniem zwyżki (1,6 proc.); pozostałe główne indeksy dryfują bez większych zmian: Nikkei 225 rośnie o 0,3 proc.
  • Ropa naftowa realizuje wolne opadanie od wielomiesięcznych szczytów przy wyciszeniu tematów, które wcześniej stały za wzrostami. WTI traci 0,2 proc. do 63,25 USD/b.
  • W nocy mieliśmy dwa wystąpienia członków Fed – Rosengrena i Evansa – ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Rosengren stwierdził, że jest otwarty na zmianę celu inflacyjnego na przedział wahań (obecnie jest to 2 proc.), a Evans pozytywnie ocenia gospodarkę i widzi stabilne stopy procentowe do jesieni 2020 r.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 23 VIII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 23 VIII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 VIII
Powrót