Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Środowy handel na FX jak na razie przynosi nieco odreagowania wczorajszej siły USD. Dane z Australii i Japonii rozczarowały, ale bez szkody dla AUD i JPY. Rynek akcji balansuje przy poziomie wczorajszego zamknięcia. Złoto nie może wrócić ponad 1300 USD/oz. Ropa WTI trzyma się blisko 71 USD/b.
  • Spokojnie przebiega sesja handlu w Azji, gdzie próby pociągnięcia dalej umocnienia USD zostały z biegiem sesji wygaszone. Rentowność 10-letnich obligacji USA jest ok. 1 pb niżej na 3,066 proc., co także trochę hamuje dolara. EUR/USD zatrzymał się przy 1,1840.
  • Wstępny szacunek PKB Japonii za I kw. wyniósł -0,2 proc. wobec oczekiwanych 0 proc. Stopa zannualizowana wyniosła 0,6 proc., a dane za poprzedni kwartał skorygowano w dół do 0,6 proc. z 1,6 proc. Ujemna dynamika jest pierwszym przypadkiem od 2015 r. USD/JPY nie zareagował na dane i obecnie siedzi na 110,25.
  • Indeks zaufania konsumentów Westpac z Australii spadł w maju o 0,6 proc. po takim samym spadku miesiąc wcześniej. Indeks płac rozczarował wzrostem o 0,5 proc. k/k wobec spodziewanych 0,6 proc. AUD/USD osunął się po danych do 0,7447, ale zdołał odbić pod 0,7480.

Zmiana

  • Rynek akcji nie wykazuje chęci do nadania kierunku i oscyluje wokół poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji. Japoński Nikkei225 spada 0,4 proc., ale Hang Seng zyskuje 0,1 proc.
  • Osłabione przez rajd rentowności USD złoto zdołało odbić od 1299 USD/oz, ale wzrosty zatrzymały się przed 1295 USD/oz.
  • Ropa WTI zaparkowała tuż nad 71 USD/b. Raport API wskazał na zaskakujący wzrost zapasów ropy o 4,85 mln baryłek w ubiegłym tygodniu. Przed dzisiejszym raportem DoE konsensus zakłada spadek zapasów o 1,3 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 IV
Powrót