Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Środowy handel na FX jak na razie przynosi nieco odreagowania wczorajszej siły USD. Dane z Australii i Japonii rozczarowały, ale bez szkody dla AUD i JPY. Rynek akcji balansuje przy poziomie wczorajszego zamknięcia. Złoto nie może wrócić ponad 1300 USD/oz. Ropa WTI trzyma się blisko 71 USD/b.
  • Spokojnie przebiega sesja handlu w Azji, gdzie próby pociągnięcia dalej umocnienia USD zostały z biegiem sesji wygaszone. Rentowność 10-letnich obligacji USA jest ok. 1 pb niżej na 3,066 proc., co także trochę hamuje dolara. EUR/USD zatrzymał się przy 1,1840.
  • Wstępny szacunek PKB Japonii za I kw. wyniósł -0,2 proc. wobec oczekiwanych 0 proc. Stopa zannualizowana wyniosła 0,6 proc., a dane za poprzedni kwartał skorygowano w dół do 0,6 proc. z 1,6 proc. Ujemna dynamika jest pierwszym przypadkiem od 2015 r. USD/JPY nie zareagował na dane i obecnie siedzi na 110,25.
  • Indeks zaufania konsumentów Westpac z Australii spadł w maju o 0,6 proc. po takim samym spadku miesiąc wcześniej. Indeks płac rozczarował wzrostem o 0,5 proc. k/k wobec spodziewanych 0,6 proc. AUD/USD osunął się po danych do 0,7447, ale zdołał odbić pod 0,7480.

Zmiana

  • Rynek akcji nie wykazuje chęci do nadania kierunku i oscyluje wokół poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji. Japoński Nikkei225 spada 0,4 proc., ale Hang Seng zyskuje 0,1 proc.
  • Osłabione przez rajd rentowności USD złoto zdołało odbić od 1299 USD/oz, ale wzrosty zatrzymały się przed 1295 USD/oz.
  • Ropa WTI zaparkowała tuż nad 71 USD/b. Raport API wskazał na zaskakujący wzrost zapasów ropy o 4,85 mln baryłek w ubiegłym tygodniu. Przed dzisiejszym raportem DoE konsensus zakłada spadek zapasów o 1,3 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 II
Powrót