Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 VII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Noc na rynku była bardzo spokojna, nawet w przypadku walut Antypodów, które otrzymały impuls ze strony danych i publikacji dotyczących polityki monetarnej. EUR/USD porusza się w tym tygodniu w niespełna 30 – pipsowym przedziale wahań poniżej 1,1285. USD/JPY nawet po powrocie na rynek tokijskich inwestorów nie podlega większym wahaniom i krąży wokół 108,00. EUR/PLN dzień rozpocznie tuż ponad 4,26.
  • AUD/USD po publikacji protokołu z lipcowego posiedzenia RBA pozostał powyżej 0,7030. Dokument wskazał na uzależnienie decyzji władz monetarnych od kondycji rynku pracy. Miał gołębi ton, ale nie sugerował tak jednoznacznie jak poprzednio, że luzowanie jest bliskie i nieodzowne. W horyzoncie 3 miesięcy rynek wycenia pół obniżki stóp, więc jest pole do zwiększenia dyskonta i osłabienia AUD.
  • W drugim kwartale inflacja konsumencka w Nowej Zelandii podbiła 0,6 proc. kwartał do kwartału i 1,7 proc. rok do roku dzięki wysokim cenom paliw. Zgodny z prognozami odczyt nie wsparł wydatnie rajdu NZD/USD, ale kurs i tak rośnie dziś 0,2 proc. i naruszył maksima z przełomu czerwca i lipca.
  • Na giełdach azjatyckich minimalne zmiany indeksów. Shanghai Composite jest 0,2 proc. pod kreską a Hang Seng zwyżkuje 0,2 proc. Nikkei 225 spadł 0,7 proc. Wczoraj kontrakt na S&P500 ustanawiał historyczne szczyty a dziś ponownie rośnie w ich kierunku. Futures na DAX zwyżkuje niecałe 0,1 proc., ale pozostaje pod 12400 pkt.
  • Na rynku surowców wczoraj występowała spora zmienność. Taniały ropa, gaz ziemny, kakao i cukier a podrożała (o 3,5 proc.) kawa. Za baryłkę WTI płaci się 59,5 USD.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II
Powrót