Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 16 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po weekendzie nastroje na rynkach w Azji są mieszane, gdyż ogłoszone porozumienie Pierwszej Fazy między USA i Chinami nie zostało jeszcze podpisane, stąd zawsze może podlegać rewizji. Indeksy krążą wokół poziomów odniesienia, USD/CNH jest stabilny, ale AUD i NZD lekko tracą. Odbija funt.
  • Przed weekendem doszło do postępów w negocjacjach handlowych USA-Chiny, a rezultaty były powyżej oczekiwań. Przede wszystkim udało się uniknąć wprowadzenia nowych ceł od 15 grudnia, ale ponadto strony porozumiały się co do redukcji niektórych stawek ceł wprowadzonych wcześniej. Mimo to umowa nie jest jeszcze podpisana ani nieznane są szczegóły porozumienia, które mogłyby rozwiać aurę niepewności nad relacjami stron.
  • USA utrzyma cła w wys. 25 proc. na towary z Chin warte 250 mld USD, podczas gdy do 7,5 proc. (z 15 proc.) obniżono obowiązujące od września cła na import za 120 mld USD.
  • Nie obserwujemy rajdu ryzyka, gdyż cześć wyprzedzającego ruchu miało miejsce w czwartek, a w piątek sprzeczne informacje zachwiały pewnością siebie inwestorów. Zamieszanie przed weekendem zainicjowało presję na sprzedaż faktów i spieniężanie zysków. Widoczne to było m.in. na EUR/USD, USD/JPY i AUD/USD.
  • Funt był dodatkowym katalizatorem wyprzedaży na crossach z USD, gdyż inwestorzy realizowali zyski po rajdzie wywołanym wynikiem wyborów, gdzie silny mandat otrzymała Partia Konserwatywna. Dziś rano jednak funt ponownie zyskuje (1,3420) na nadziejach, że proces ratyfikacji brexitu w parlamencie może ruszyć jeszcze przed świętami.
  • Na rynku akcji widać pewne zagubienie, gdyż inwestorzy nie wiedzą jak silnie mogą wyceniać entuzjazm z zawarcia porozumienia handlowego. Japoński Nikkei225 traci 0,3 proc., za to chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc.
  • Chińska giełda ma pośrednie wsparcie w krajowych danych: w listopadzie produkcja przemysłowa wzrosła o 6,2 proc. r/r (prog. 5 proc.), a sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 8 proc. (prog. 7,6 proc.).
  • Ropa naftowa WTI utrzymuje się blisko lokalnych szczytów na 59,9 USD/b.
  • Złoto bez zmian na 1,477 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 III

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 III
Powrót