Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 17 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Azja podtrzymuje pozytywny pęd w ślad za kolejnymi rekordami na Wall Street. PKB z Chin wypadł zgodnie z oczekiwaniami, inne dane były powyżej prognoz. Niemal niewidoczna zmienność na FX.
  • Akcje w Azji rosną w piątek, podtrzymują pozytywny pęd za czwartkowymi notowaniami w Europie i USA. Sesja na Wall Street przyniosła nowe rekordy S&P500 na 3316,81 (+0,84 proc.). Dziś japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc. a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,15 proc.
  • Poruszenia nie wywołały dane z Chin. W IV kw. PKB Państwa Środka wzrosło o 6 proc. r/r, zgodnie z oczekiwaniami. W całym 2019 r. gospodarka urosła o 6,1 proc.
  • Pozostałe dane grudniowe były mocniejsze do oczekiwań – produkcja przemysłowa (6,9 proc. r/r, prog. 5,9 proc.), sprzedaż detaliczna (8 proc., prog. 7,9 proc.). Dane sygnalizują, że gospodarka powoli odbija od dołka po spowolnieniu z ub.r.
  • Poza tym nieco ostudzone zostały emocje związane z podpisaniem porozumienia handlowego USA i Chin przy niepewności o przyszły tok negocjacji. Chiński Global Times cytuje eksperta, który zasugerował, że Chiny mogą zażądać od USA wycofania wszystkich taryf przed rozpoczęciem rozmów w fazie drugiej. Rynek nie zareagował na informację.
  • Na rynku FX panuje bezruch. Główne crossy z USD są mniej więcej na tych samych poziomach, co na początku dnia. EUR/USD wrócił do 1,1140, USD/JPY jest na 110,20, a AUD/USD stoi przy 0,69.
  • Stabilny początek na rynku ropy naftowej: WTI pod zatrzymaniu odbicia na 58,8 cofnęła się do 58,5.
  • Cena złota dryfuje w przedziale 1550/60.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II
Powrót