Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 17 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Kolejna seria solidnych danych z Chin ustawiła pozytywny nastrój na sesji azjatyckiej. Na FX AUD jest największym beneficjentem mini-rajdu ryzyka, a na drugim końcu jest NZD osłabiony przez rozczarowujący odczyt CPI z Nowej Zelandii. Indeksy i ropa są wyżej.
  • W I kw. PKB Chin wzrósł o 6,4 proc. r/r, o 0,1 pkt proc. mocniej od oczekiwań. Produkcja przemysłowa w marcu urosła o 8,5 proc. r/r (prog. 5,9 proc.), a sprzedaż detaliczna wzrosła o 8,7 proc. (prog. 8,4 proc.). Dane sugerują, że stymulacyjna polityka Pekinu zaczyna działać.
  • Rynek akcji ruszył w górę po danych, choć zmienność jest ograniczona w związku z przedświątecznymi warunkami handlu. Shanghai Composite rośnie o 0,3 proc., a Nikkei225 zyskuje 0,3 proc.
  • Na FX najmocniej zareagował AUD podchodząc pod 0,72 USD. EUR/USD odbija do 1,1308, ale USD/JPY stoi na 112.
  • Wielkim przegranym po nocy jest NZD po tym, jak CPI za I kw. z Nowej Zelandii zaskoczył niskim odczytem 0,1 proc. k/k (prog. 0,3 proc.). NZD/USD tąpnął do 0,6670, zanim odbił na generalnej poprawie sentymentu. Teraz jest 0,6740. Dzisiejsze dane wzmacniają przekonanie rynku, że obniżka stopy procentowej RBNZ czyha tuż za rogiem.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku towarowym ropa WTI podłapała pozytywny sentyment i rośnie 0,7 proc. do 64,5 USD/b. Dodatkowo walki w Libii i malejący eksport z Wenezueli i Iranu podnoszą obawy o globalną podażą.
  • Raport API wskazał na spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 3,1 mln baryłek, podczas gdy prognozy przed oficjalnym raportem DoE dziś po południu mówią o wzroście o 1,5 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót