Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 17 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rentowność 10-latek USA skoczyła ponad 3,10 proc., ale reakcja dolara rozczarowuje. Prym wiedzie GBP dzięki informacjom w sprawie Brexitu, a AUD znalazł wsparcie w solidnym raporcie z rynku pracy.
  • EUR/USD odbija z 1,1760 zaliczonego w środę i zdołał dojść do 1,1830 po tym, jak zdementowane zostały informacje, jakoby nowa koalicja rządząca we Włoszech chciała żądać od EBC odpisania 250 mld EUR obligacji Włoch. USD/JPY zatrzymał się w przedziale 110,0-110,40.
  • GBP/USD pnie się do 1,3560 po informacji, że Wielka Brytania zamierza przedstawić Brukseli stanowisko pozostania w unii celnej po 2021 r., gdyż ministrowie nie mogą się porozumieć w kwestii przyszłego rozwiązania. The Telegraph donosi, że brak rozwiązań technicznych systemu kontroli celnej mogą zmusić do utrzymania starego porządku do 2023 r.
  • Rynek pracy Australii potwierdził swoją dobrą kondycję. W kwietniu zatrudnienie wzrosło o 22,6 tys. przy prognozie 20 tys. Zatrudnienie na pełny etat zwiększyło się o 37,5 tys. wobec spadku o 25,1 tys. miesiąc wcześniej. W niepełnym wymiarze godzin pracuje mniej o 10 tys., po wzroście o 24,4 tys. wcześniej, więc poprawa kompozycji zatrudnienia jest dobra i przyćmiła wzrost stopy bezrobocia do 5,6 proc. z 5,5 proc. AUD/USD wstępnie ruszył w stronę 0,7550, ale powoli cofa się do 0,7530.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji widać mieszany obraz. Z jednej strony japoński Nikkei zdołał zyskać 0,7 proc., a w Chinach Shanghai Composite traci 0,4 proc.
  • Złoto pozostaje pod presją rosnących rentowności i ledwo broni się przed trwalszym spadkiem pod 1290 USD/oz. Niewiele nowego dzieje się na rynku ropy, gdzie WTI testuje szczyty przy 71,7 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 25 VI

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 24 VI
Powrót