Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 18 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Wtorek przynosi spadki na rynku akcji po komunikacie z Apple, że firma nie wypełni planu przychodów na I kw. z powodu skutków epidemii wirusa. AUD jest słabszy po minutkach RBA. Traci ropa naftowa, lekko zyskuje złoto.
  • Apple wydał wczoraj komunikat, że nie uda mu się wypełnić planu przychodów na I kw.  z powodu zakłóceń w produkcji i osłabieniu popytu w Chinach wywołanych przedłużającą się epidemią koronawirusa.
  • Ostrzeżenie ze strony najdrożej wycenianej spółki w USA ostudziło wcześniejszy optymizm inwestorów, że bodziec gospodarczy Pekinu i innych krajów ochroni światową gospodarkę przed skutkami epidemii.
  • W Chinach liczba nowych przypadków Covid-19 spadła w poniedziałek do 1886 z 2048 dzień wcześniej. Wypisano 1701 pacjentów. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła jednak, że „każdy scenariusz wciąż nie jest wykluczony” pod względem ewolucji epidemii.
  • Japoński Nikkei225 traci dziś 1,4 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 0,3 proc. Futures na DAX przed sesją kasową w Europie spada o 0,5 proc., a kontrakt na S&P500 dołuje o 0,5 proc.
  • Na rynku walutowym mamy ślady odejścia inwestorów od ryzykownych aktywów. Słabsze są AUD, NZD, NOK i SEK, umacniają się JPY, CHF i USD. Ruchy są jednak niewielkie (0,1-0,3 proc.)
  • AUD negatywnie zareagował na protokół z posiedzenia RBA, gdzie wskazano, że wybuch epidemii koronawirusa jest nowym źródłem niepewności. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jaki będzie ogólny efekt, w krótkim terminie wirus stanowi istotne zagrożenie dla chińskich perspektyw gospodarczych i międzynarodowych przepływów handlowych, a tym samym dla gospodarki australijskiej.
  • AUD/USD cofnął się pod 0,6690. NZD/USD zaliczył sąsiedzki zjazd do 0,6404.
  • USD/JPY wrócił spod 110 do 109,70. EUR/USD jest stabilny przy 1,0830.
  • Pogorszenie nastrojów przynosi spadki cen ropy naftowej. WTI osuwa się z 52 do 51,7. Rośnie zło – o 0,3 proc. do 1585.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI
Powrót