Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 18 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Azja pozytywnie zaczęła tydzień z indeksami rynku akcji wyżej, a na FX wyczuwalny jest apetyt na ryzyko. Słabszy dolar jest odzwierciedleniem oczekiwań gołębiego wydźwięku środowej decyzji Fed. Mocne są AUD i NZD. W temacie brexitu rządzi niepewność.
  • Japoński Niekki225 rośnie dziś 0,6 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 2,4 proc. nastroje dyktują oczekiwania, że środowy komunikat FOMC wybrzmi gołębio, dając wsparcie rajdowi ryzykownych aktywów. Rynek spekuluje, że nowe prognozy wskażą brak chęci bankierów do dalszych podwyżek stóp procentowych w tym roku.
  • Dla FX klimat inwestycyjny oznacza (lekkie) osłabienie USD, a zyskują waluty uważane za ryzykowne. W relacji do USD najsilniejsze są AUD (0,7120), NZD (0,6870), CAD (1,3306) i NOK (8,5120). USD/JPY zaczął dzień na 111,40, ale wspina się do 111,55 z pomocą rosnących indeksów. EUR/USD pnie się do 1,1340.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Niepewność odminuje wokół tematu brexitu i terminu trzeciego głosowania nad planem porozumienia. Premier May musi zdążyć przed szczytem unijnym 21-22 marca, gdzie może być udzielona zgoda na odroczenie brexitu. Ale May chce mieć pewność, że wygra to głosowanie, a bez tego nie podda wniosku pod głosowanie. GBP/USD odbija się od 1,33 do 1,3275.
  • Na rynku towarowym złoto krąży wokół 1300 – teraz jest 1303. Ceny ropy naftowej WTI pozostają w zasięgu tegorocznych szczytów – jest 58,4 vs 58,93 w piątek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 1 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V
Powrót