Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 18 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Optymizm wczorajszych wzrostów w Nowym Jorku oparty na planach trzeciego pakietu fiskalnego w USA przygasł za czasu sesji w Azji. Za pogorszeniem nastrojów stoją słowa sekretarza skarbu USA, że bezrobocie mogłoby wzrosnąć do 20 proc. Spadają indeksy w Azji i futures w Europie i USA. USD/JPY spada do 107.
  • We wtorek nastroje podbudowywały sygnały, że USA szykuje trzeci pakiet fiskalny wart nawet 1,25 bln USD (głównie w gwarancjach i obniżkach podatków). Jednak w nocy na rynki przyszła słabość po doniesieniach Bloomberga. Sekretarz skarbu USA Mnuchin miał powiedzieć, że bezrobocie w USA może wzrosnąć do 20%, a skutki epidemii mogą być gorsze niż kryzys finansowy z 2008 r.
  • Rzeczniczka Departamentu Skarbu próbowała dementować komentarze, ale kolejne nagłówki wskazujące na potencjalny zakaz podróżowania USA-Kanady w ciągu najbliższych 24-48 godzin, a także fakt, że hrabstwo Orange w Kalifornii zostało całkowicie zablokowane, zaciążyły na sentymencie.
  • Przywódcy UE uzgodnili w nocy ograniczenie większości podróży na kontynent. Ograniczenia będą miały zastosowanie do wszystkich obywateli spoza UE i będą obowiązywać przez pierwsze 30 dni (Wielka Brytania jest zwolniona), powiedziała dziennikarzom niemiecka kanclerz Merkel.
  • Futures na S&P500 sięgnął w nocy dziennego limitu wahań po tym, jak we wtorek rynek kasowy zyskał 6 proc. Futures na DAX jest niżej o 4 proc. Japoński indeks Nikkei225 spada dziś o 1,7 proc., Shanghai Composite traci 1,8 proc.
  • Na rynku walutowym awersja do ryzyka wzmacnia jena i USD/JPY cofnął się o figurę do 107. EUR/USD wyciągnął się w nocy ponad 1,10, ale USD dalej jest silniejszy. Słabość pozostaje po stronie walut ryzykownych: AUD, NZD, NOK, SEK.
  • EUR/PLN utrzymuje wahania w przedziale 4,45-4,48. We wtorek RPP zgodnie z oczekiwaniami ścięła stopy procentowe o 50 pb. NBP będzie skupował obligacje skarbowe i rozpocznie oferowanie taniego kredytu dla banków, który to przeznaczony będzie na refinansowanie nowych kredytów udzielanych podmiotom gospodarczym.
  • Ceny ropy naftowej testują minima z 2016 r. przy obawach o załamanie popytu i skutki wojny cenowej rozpoczętej przez Arabię Saudyjską. WTI traci dziś prawie 2 proc. do 26,4 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 1 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V
Powrót