Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 18 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Czwartek rozpoczyna się od niskiej zmienności przy indeksach cofających się spod 9-miesięcznych szczytów. Na rynku walutowym jest stabilnie w oczekiwaniu serii danych z Eurolandu i USA. Raport z australijskiego rynku pracy przeszedł bez większej reakcji. Ropa lekko odbija po środowej korekcie.
  • Minimalne straty Dow Jones i S&P500 na środowej sesji podyktowały korekcyjny klimat dla handlu w Azji, jednak wizja długiego weekendu zniechęca inwestorów od aktywności. Inwestorzy wyczekują odczytów PMI z Eurolandu, które są kluczowe dla wskazania, czy poprawa gospodarcza w Chinach znajduje kontynuację gdzie indziej.
  • Chiński Shanghai Composite traci dziś 0,3 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,8 proc.
  • Na rynku walutowym generalna flauta. Cofnięcie Nikkei225 wywiera presję na spadki USD/JPY do 111,84. EUR/USD jest lekko wyżej przy 1,13 w oczekiwaniu na PMI.
  • Dane z rynku pracy Australii przyniosły przejściowe podbicie zmienności, ale finalnie nie pozostawiły po sobie śladu. W marcu zatrudnienie wzrosło o 25,7 tys. przy prognozie 15 tys., a stopa bezrobocia zgodnie z oczekiwaniami wzrosła do 5 proc. AUD/USD skoczył po danych do 0,7198, ale szybko wrócił 30 pipsów niżej.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Ropa naftowa WTI notuje słabe wzrosty do 63,8 USD/b, starając się odbić po środowym spadku, kiedy raport DoE wskazał na mniejszy spadek zapasów (-1,4 mln baryłek) niż wcześniej sugerował raport API (-3,1 mln). Brent jest na 71,6 USD/b.
  • Złoto traci 0,1 proc. do 1272,4 USD/oz, gdyż poprawa perspektyw globalnej gospodarki i wzrost apetytu na ryzyko nie służą popytowi na bezpieczny metal.
  • W temacie rozmów handlowych USA-Chiny Bloomberg donosi, że urzędnicy wyższego szczebla USA i Chin planują bezpośrednią rundę rozmów, by osiągnąć porozumienie jeszcze na początku maja. W efekcie prezydenci Trump i Xi mogliby podpisać umowę handlową do końca przyszłego miesiąca.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 X

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 18 X

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 X
Powrót