Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 18 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Aktywa ryzykowne mają się lepiej w poniedziałek przy uwadze skupionej na wysiłkach państw do otwarcia gospodarek. Indeksy w Azji są wyżej. Odbicie zalicza AUD, NZD i NOK. Ropa Brent jest najwyżej od 5 tygodni. Złoto wyznacza nowe, 7-letnie szczyty.
  • Informacje od gubernatora Kalifornii, według których 75% stanu zostało ponownie otwarte, oraz doniesienia, że Apple planuje otwarcie stu kolejnych sklepów, wydaje się wzmacniać apetyt na ryzyko, przeważając nad ostrożnymi komentarzami prezesa Fed Powella, który ostrzegł, że powrót ożywienia w USA może przeciągnąć się do 2021 r., choć dodał, że jak dotąd większość zwolnień może być tymczasowa.
  • Prezes Fed Jerome Powell w weekendowym wywiadzie dla telewizji CBS powtórzył, że ma obiekcje wobec ujemnych stóp procentowych. „Dowody na to, czy to pomaga, są dość mieszane. Problem polega na tym, że ludzie będą deponować pieniądze w banku, a te pieniądze będą się kurczyć.” „Wiele osób uważa, że ujemne stopy procentowe to dobra polityka. Ale my, w Rezerwie Federalnej tak nie myślimy. I myślę, że jest to obszar prawdziwej niepewności w świecie bankowości centralnej”.
  • Pierwszy szacunek PKB Japonii za I kw. wypadł lepiej od oczekiwań – gospodarka skurczyła się o 3,4 proc. w ujęciu zannualizowanym, prog. -4,5 proc. Spadek konsumpcji prywatnej i inwestycji w środki trwałe był mniejszy niż w poprzednim kwartale przy prawie niewidocznym wpływie na inwestycje w zapasy.
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś 0,6 proc, chiński Shanghai Composite zyskuje 0,7 proc., a Hang Seng rośnie o 0,4 proc. Futures na S&P500 jest wyżej o 1,2 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 1,6 proc.
  • Na rynku walutowym widać umiarkowany risk-n z umocnieniem NOK, AUD, NZD i SEK. EUR/USD bez większych zmian dryfuje ponad 1,08. USD/JPY jest na 107,10.
  • GBP/USD obniżył się do 1,21 i pozostaje na minimach. W niedzielnym wywiadzie dla The Telegraph główny ekonomista Banku Anglii Haldane zasugerował, że Bank rozważa różne opcje, w tym ujemne stopy procentowe.
  • EUR/PLN nie zmienia się wiele blisko 4,5650.
  • Brent wychodzi na pięciotygodniowe szczyty ponad 33,5 USD/b. Ceny ropy wzrosły wraz ze wzrostem popytu, gdy kraje na całym świecie złagodziły ograniczenia w podróżach.
  • Złoto wybiło się ponad 1760 USD/oz i jest najdroższe od października 2012 r., gdyż zalew płynności banków centralnych w połączeniu z rekordowo niskimi stopami procentowymi, zwiększa atrakcyjność metalu.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót