Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 18 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki akcji z lekkim rozczarowaniem przyjęły dane o PKB z Chin, ale na FX nastroje są spokojniejsze. Funt lekko traci wraz z przygasającym optymizmem wokół brexitu.
  • Paczka danych z Chin pozostawiła po sobie mieszane odczucia. PKB za III kw. wypadł nieco poniżej oczekiwań – 6 proc. r/r vs prog. 6,1 proc. i 6,2 proc. w II kw. Ale dynamika kwartalna zgodnie z przewidywaniami wyniosła 1,5 proc. Produkcja przemysłowa we wrześniu przyspieszyła do 5,8 proc. wobec oczekiwanych 4,9 proc. i 4,4 proc. w sierpniu. Sprzedaż detaliczna zgodnie z oczekiwaniami wzrosła o 7,8 proc. z 7,5 proc. miesiąc wcześniej (prog. 7,8 proc.). USD/CNH jest stabilny dziś rano na 7,08.
  • Ogólnie prasa przyjęła narrację, że dynamika PKB jest najniższa od 30 lat, co działa na rynek akcji. Główny indeks giełdy w Szanghaju traci dziś 0,6 proc. Spokojniej jest w Japonii – Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., choć przed odczytem był wyżej.
  • Na rynku walutowym jest spokojniej z większą uwagą na brexicie i wyczekiwaniu dalszego rozwoju wypadków. GBP/USD osuwa się powoli do 1,2842. Choć liderzy UE i Wielkiej Brytanii uzgodnili warunki porozumienia, wciąż niepewnym jest akceptacja umowy w brytyjskim parlamencie (głosowanie w sobotę). Brak poparcia ze strony Demokratycznej Partia Unionistycznej Irlandii Północnej podnosi ryzyko, że projekt zostanie dorzucony.
  • Na pozostałych crossach widać skromne osłabienie USD. EUR/USD utrzymuje się przy 1,1120, USD/JPY cofa się do szczytów do 108,50. Mocniej zyskuje NZD do 0,6370.
  • Złoto stabilne na 1490 sugeruje, że nie mamy warunków do łatwego rajdu ryzyka.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 26 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 V
Powrót