Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 19 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Niewielki spadek w liczbie nowych przypadków zakażenia wirusem w Chinach pomaga w lekkiej poprawie nastrojów, pchając w górę indeksy giełdowe, a na FX widać skromne ruchy risk-on. Ropa rośnie z powodu ryzyka zakłócenia dostaw surowca z Libii.
  • Chiny odnotowały najniższy od 29 stycznia dzienny przyrost liczby nowych przypadków zakażenia wirusem, co w opinii niektórych uczestników rynku jest dowodem kontroli władz nad epidemią.
  • Łączna liczba przypadków wzrosła do 74185 z 72436 dzień wcześniej, liczba zgonów wynosi 2004.
  • Ludowy Bank Chin pierwszy raz od 25 grudnia ustalił fixinig USD/CNY powyżej 7,00. Tymczasem Bloomberg powołuje się na źródła, według których Chiny rozważają zastrzyki gotówki lub fuzje w celu ratowania linii lotniczych dotkniętych wirusem. Obie informacje wspierały apetyt na ryzyko.
  • Na FX widać słabość jena z ruchem USD/JPY ponad 110. Marginalnie mocniejsze są AUD i NZD (0,1 proc.), nieco lepiej radzą sobie NOK i CAD (0,2 proc.) dzięki wzrostom cen ropy naftowej.
  • Rząd Libii zawiesił rozmowy pokojowe po atakach na porty w Trypolisie przez bojówki wspierane przez Haftar. Zakłócenia dla eksportu surowca z kraju neutralizują wcześniejsze obawy o ograniczenia popytu związane ze skutkami epidemii koronawirusa.
  • Dodatkowo Stany Zjednoczone nałożyły sankcje rosyjski Rosnieft za utrzymywanie więzi z prezydentem Wenezueli i państwową spółką naftową, zagrażając osłabieniem zdolności Rosji do eksportu ropy.
  • WTI rośnie dziś 0,8 proc. do 2,5 USD/b, najwyżej w tym miesiącu.
  • Na rynku akcji Nikkei225 odbija o 0,9 proc., ale Shanghai Composite traci 0,1 proc. Futures na DAX jest wyżej o 0,4 proc., a kontrakt na S&P500 rośnie o 0,3 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI
Powrót