Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 19 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Globalne obchody Wielkiego Piątku skutkują wyciszeniem zmienności na rynkach finansowych i to już w trakcie azjatyckiej części sesji, gdyż kluczowy ośrodek handlu, Singapur, ma dziś dzień wolny. Poza tym świętują też traderzy z Sydney i Auckland. Rynek walutowy wykazuje marginalne zmiany. Giełda w Tokio realizuje umiarkowane wzrosty. Ropa naftowa kontynuuje ruchy w trendzie bocznym.
  • Pierwsze godziny handlu przebiegają spokojnie i mając na uwadze, że piątek jest wolny jest m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i USA, taki stan raczej utrzyma się do końca.
  • Na rynku walutowym USD utrzymuje umiarkowaną siłę z wczoraj, kiedy otrzymał wsparcie od wyjątkowo mocnych danych o sprzedaży detalicznej (najwyższa miesięczna dynamika od września 2017 r.) w połączeniu z nowymi 50-letnimi rekordami liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jednak od północy widzimy utrzymywanie pozycji niż próby dalszej aprecjacji.  
  • EUR/USD znalazł przyczółek na 1,1240, gdyż EUR jest osłabione przez niezadowalająco niskie wyniki kwietniowych PMI z przemysłu Eurolandu (głównie z Niemiec). Funt pozbawiony jest miłości inwestorów i GBP/USD został zepchnięty do 1,30. Z drugiej strony pomimo dobrej postawy indeksów (S&P500 +0,16 proc.), USD/JPY nie może poradzić sobie z przebiciem 112.
  • Dominujący apetyt na ryzyko przywraca sprzedaż CHF i EUR/CHF odbija ponad 1,14 z 1,1364, gdzie znalazł się po słabych PMI z Eurolandu.
  • AUD i NZD są niżej, co należy wiązać z realizacją zysków przed długim weekendem. Szczególnie AUD miał dobry tydzień na fali lepszych danych z Chin. AUD/USD, po nieudanym teście 0,72, cofa się do 0,7150. Gorzej za to wygląda NZD, gdzie pozytywny wpływ globalnych nastrojów został zneutralizowany przez odczyt CPI z Nowej Zelandii. Dane silnie rozczarowały i podniosły spekulacje, że w maju RBNZ zetnie stopę procentową. NZD/USD wraca pod 0,67.
  • Złoty jest stabilny w płaskim dryfie. Niemoc w pociągnięciu spadków EUR/PLN niżej niż do 4,27 w połączeniu ze słabszymi danymi z Eurolandu przyniosły odbicie do 4,2812, ale poza tym nie widać większej aktywności.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji widać umiarkowany entuzjazm przy ograniczonej aktywności. Japoński Nikkei225 rośnie 0,5 proc., ale w Chinach Shanghai Composite balansuje wokół poziomu odniesienia.
  • Na rynku towarowym ropa WTI kontynuuje konsolidację w przedziale 63-64,75, choć wczoraj popyt uaktywniał się już przy 63,4. Surowiec dalej znajduje wsparcie w informacjach o zakłóceniach globalnej podaży (Iran, Libia, Wenezuela) oraz poprawie perspektyw globalnego wzrostu.
  • Złoto ma kłopoty w warunkach pozytywnego sentymentu i silnego USD. Na 1275 USD cena uncji pozostaje blisko tegorocznych minimów.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 X

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 18 X

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 X
Powrót