Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 19 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki w Azji podtrzymały pozytywny marsz za Wall Street, gdzie nadzieje na szczepionkę oraz oznaki optymizmu z Fed wywindowały S&P500 w górę o 3,15 proc. Tryb risk-on osłabił USD, a EUR zyskuje na zapowiedzi projektu europejskiego funduszu odbudowy. Ropa naftowa pozostaje blisko dwumiesięcznych szczytów.
  • Japoński Nikkei225 i Hang Seng rosną o 1,8 proc, chiński Shanghai Composite zyskuje 0,7 proc. Pozytywny klimat został przywiedziony z Wall Street, gdzie S&P500 wystrzeliło o 3,15 proc., a Dow Jones zyskał 3,85 proc.
  • Katalizatorem entuzjazmu inwestorów były informacje dotyczące potencjalnej szczepionki na COVID-19. Firma Moderna poinformowała, że poddani testom pacjenci wykazali oznaki pozytywnej reakcji układu odpornościowego. Inwestorzy wybiórczo też potraktowali weekendowe wypowiedzi prezesa Fed Powella, większą wagę przypisują nieograniczonym możliwościom Fed, mimo że prezes przestrzegł, że wyciąganie gospodarki może się przeciągnąć do przyszłego roku.
  • Na rynku walutowym zmiany w nocy są niewielkie, ale ogólnie w segmencie G10 utrzymuje się przewaga ryzykownych walut na USD i JPY po wczorajszym rajdzie, gdzie najmocniej (ok. 2 proc.) zyskały NOK i NZD.
  • Niemcy i Francja przedstawiły wspólną propozycję funduszu odbudowy w wysokości 500 mld EUR. Projekt przewiduje emisję wspólnego długu UE, który w przyszłości będzie spłacany w ramach budżetu unijnego. Informacja pociągnęła wczoraj EUR/USD do 1,0920.
  • GBP/USD wrócił ponad 1,22, a funt został ochroniony przez poprawę apetytu na ryzyko, mimo gołębich sygnałów z Banku Anglii. Członkini MPC Silvana Tenreyro powiedziała, że BoE nie wykluczył żadnego narzędzia, a w jej ocenie ujemne stopy procentowe przyniosły pozytywne efekty.
  • Wzrosty cen ropy naftowej Brent do 35,75 USD/b odzwierciedlały poprawę rynkowych nastrojów, gdyż potencjalna szczepiona przyspieszyłaby odbicie gospodarcze i wzmocnienie popytu na paliwa. Ponadto Bloomberg donosił, że zapotrzebowanie na ropę naftową w Chinach wróciło do poziomów ostatnio obserwowanych zanim Pekin nałożył blokadę narodową w celu zwalczania wybuchu koronawirusa.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót