Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 2 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Indeksy Azji realizują ostrożne wzrosty, a futures na S&P500 lekko spada, gdyż inwestorzy starają się ocenić ryzyko związane z perspektywą rozmieszczenia wojsk USA w celu stłumienia niepokojów społecznych. Na rynku walutowym zapanowała stabilizacja po silnym rajdzie ryzyka w poniedziałek. AUD pozostaje mocny po decyzji RBA, która była zgodna z oczekiwaniami.
  • Azjatyckie rynki akcji realizują ostrożne wzrosty w ślad za pozytywną sesją na Wall Street (S&P500 +0,38 proc.), ale wzrosty zostały przyhamowane po ostatnim wystąpieniu prezydenta USA Trumpa. Trump stwierdził, że mobilizuje zasoby cywilne i wojskowe, aby powstrzymać zamieszki i ostrzegł, że rozlokuje wojsko w stanach, jeśli lokalne organy ścigania nie będą w stanie powstrzymać protestów.
  • Ogólnie jednak globalny rynek akcji poprawia trzymiesięczne szczyty, czerpiąc optymizm z informacji o otwieraniu gospodarek po lockdownie.
  • Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1 proc. Futures na S&P500 traci 0,2 proc.
  • Na rynku walutowym obserwowana jest stabilizacja po wczorajszym wyraźnym umocnieniu walut ryzykownych (AUD, CAD, RUB) względem USD.
  • EUR/USD dryfuje blisko 1,1130, USD/JPY zakotwiczył się przy 107,70. EUR/PLN zatrzymał spadki na 4,40.
  • RBA zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę kasową, jak i cel dla rentowności 3-letnich obligacji na niezmienionym poziomie 0,25 proc. W oświadczeniu RBA zasugerował umiarkowanie optymistyczny pogląd na gospodarkę, zauważając, że „głębokość spowolnienia będzie mniejsza niż wcześniej oczekiwano”, co jest w dużej mierze zgodne z poglądem zasugerowanym przez prezesa Philipa Lowe'a w zeszłym tygodniu. Jednocześnie Bank wspomniał również, że perspektywy są nadal bardzo niepewne i w razie potrzeby bank zwiększy zakupy obligacji, aby osiągnąć cel krzywej dochodowości.
  • AUD/USD pozostaje przy 0,68 po 2-procentowym wzroście w poniedziałek.
  • Kontrakty na ropę naftową pozostają stabilne, a inwestorzy wyczekują decyzji producentów z OPEC+ dotyczących przedłużenia ograniczeń wydobycia. WTI i Brent są dziś wyżej o 0,3-0,4 proc. odpowiednio do 35,6 i 38,6 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót