Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 2 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Start tygodnia to pozytywne informacje z Chin. Wskaźnik PMI dla przemysłu powrócił ponad graniczny poziom 50 pkt, co oznacza rozwój sektora. Skok indeksu nie tylko był wyraźny (49,3 do 50,2 pkt), lecz także znacznie powyżej oczekiwań (ich mediana to 49,5 pkt).
  • Na rynku walutowym przekłada się to na osłabienie jena. USD/JPY nie notuje drastycznego ruchu, ale nocny szczyt 109,75 oznacza pułapy najwyższe od 30 maja.
  • Para walutowa, która w przestrzeni G-10 na starcie handlu notuje największy ruch to NZD/USD. Kurs rośnie do 0,6450 i zbliża się do strefy szczytów z września i przełomu października oraz listopada po informacjach, że rząd zamierza zintensyfikować stymulację fiskalną. Minister finansów zapowiedział szeroko zakrojony program wydatków infrastrukturalnych, którego szczegóły mają być znane 11 grudnia.
  • EUR/USD jest przy 1,1020 a GBP/USD znajduje się w okolicy 1,2920. Obie pary walutowe notują na sesji azjatyckiej symboliczne wahania wartości. Za jedno euro w poniedziałek rano płacimy 4,31.
  • Zielono na giełdach i w notowaniach kontraktów na indeksy. Futures na S&P500 plasuje się przy 3150 pkt a kontrakt na DAX jest przy 13270 pkt. Oba instrumenty rosną dziś 0,2 proc., ale w pierwszym przypadku ma miejsce flirt z historycznymi maksimami a w drugim notowania jedynie zbliżyły się do oporu w ramach trendu bocznego dominującego od niemal miesiąca.
  • Z piątkowej przeceny o gigantycznej skali (4 - proc. spadek WTI oraz 8 – proc. krach gazu ziemnego) podnoszą się surowce energetyczne. Baryłka WTI drożeje 1,7 proc. i jest wyceniana na około 56 USD. Kurs gazu rośnie ponad 3,5 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 7 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 6 VII
Powrót