Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 20 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Dolar pozostaje mocny, a na rynku akcji panują mieszane nastroje w obliczu lepszych i gorszych doniesień w temacie wirusa. AUD słabnie po rozczarowujących danych z rynku pracy. Ropa pozostaje mocna; złoto też.
  • Akcje w Azji znalazły się pod presją, a futures w Europie i USA cofają się po tym, jak Japonia odnotowała dwie ofiary śmiertelne z powodu koronawirusa, a w Korei Południowej rośnie liczba zachorowań, wzbudzając obawy o rozprzestrzenienie się choroby poza Chinami.
  • Za to w samych Chinach zanotowano dodatkowe 349 przypadków (poprzednio 1749) zgodnie ze zmienionymi wytycznymi oraz 114 (poprzednio 136) kolejnych zgonów.
  • Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,34 proc., choć na początku sesji zyskiwał ponad 1,7 proc. Hang Seng traci 0,2 proc., ale Shanghai Composite wzrósł o 1,7 proc.
  • Futures na S&P500 jest lekko pod kreską, a kontrakt na DAX zyskuje kilka punktów.
  • Na FX dolar pozostaje blisko ostatnich szczytów. Po wczorajszych zawirowaniach mocno poobijany pozostaje jen na 111,53 USD/JPY. EUR/USD jest względnie stabilny przy 1,0790.
  • Najbardziej traci AUD, który ciągnie też za sobą NZD. AUD/USD przełamał się na nowe 10-letnie minima (0,6630) po tym, jak styczniowy raport z rynku pracy Australii wskazał na silniejszy od oczekiwań wzrost stopy bezrobocia (do 5,3 proc., prog. 5,2 proc., poprz. 5,1 proc.).
  • Ropa naftowa WTI podtrzymuje wysoki poziomy pryz 53,5 USD/b. Złoto dryfuje ponad 1607 USD/oz.
  • Protokół z posiedzenia FOMC z 29 stycznia odzwierciedla zadowolenie komitetu z obecnej sytuacji rynkowej i pozostawienia stopy procentowej bez zmian. Po styczniowym posiedzeniu wzrosły obawy o ryzyko pogorszenia działalności gospodarczej przez koronawirusa, ale decydenci nadal przyjmują podejście wyczekujące.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI
Powrót