Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 20 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Podnosi się nerwowość na rynkach, gdyż już tylko godziny dzielą nas od decyzji Fed, co do której są gołębie oczekiwania, ale mało pewności, co tak naprawdę przyniesie. USD ostrożnie zyskuje, a najbardziej poturbowane są NZD, JPY i AUD. Rynek akcji zachowuje spokój. Ropa i złoto trzymają poziomy.
  • Przetasowania w pozycjach przed najważniejszym wydarzeniem tygodnia są głównym winowajca ostatnich zmian. Ogólnie sesja azjatycka nie przyniosła świeżych informacji dających pretekst do zmienności.
  • Ok. 1 w nocy odnotowany został mocny impuls aprecjacyjny USD, który odbił się na większości crossów z walutami G10. Części z tych ruchów została odwrócona, ale niektóre poziomy zostały utrzymane. NZD/USD nie podniósł się po spadku z 0,6855 do 0,6835; USD/JPY tylko w połowie wymazał skok z 111,40 do 111,70; AUD/USD odbija w pełni z 0,7060 do 0,7080.
  • EUR/USD cierpliwie czeka na decyzje Fed przy 1,1350.  GBP dziś na razie bez otoczki w postaci rewelacji porannej brytyjskiej prasy i GBP/USD pozostaje blisko 1,3250.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji mamy ostrożne wyczekiwanie sygnałów z innych rynków. Niezdecydowanie na Wall Street we wtorek skazuje indeksy w Azji na dryf. Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,2 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,1 proc.
  • Niewiele się dzieje na rynku złota, gdzie uncja kosztuje 1304 USD. Ropa naftowa WTI poprawiła wczoraj tegoroczne szczyty (59,57 USD/b), ale środowy handel przynosi lekkie odejście. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 7,3 mln baryłek, co kłoci się z oczekiwaniami przed oficjalnym raportem DoE szacującymi wzrost zaledwie o 0,6 mln baryłek.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót