Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 20 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Wzrosty w Azji i odbicie futures w USA; po ośmiu dniach dolar przerywa rajd, gdyż moment spokoju wykorzystywany jest do polowania na okazje wśród przecenionych aktywów. Ropa naftowa kontynuuje odbicie, rośnie cena złota.
 • Przez noc generalnie nic się nie zmieniło w temacie zagrożenia wirusem, ale inwestorzy zdają się znajdować częściowe uspokojenie w doniesieniach o nowych środkach wprowadzanych przez rządy i banki centralne.
 • W USA Kongres pracuje nad trzecią fazą pakietu fiskalnego. Liderzy Demokratów i Republikanów w Senacie mają prowadzić wspólne prace przez weekend i przedstawić projekt w przyszłym tygodniu. Sekretarz skarbu Mnuchin chciałby, żeby projekt był gotowy już w poniedziałek.
 • Niezależnie nad projektem pracują też Demokraci z Izby Reprezentantów pod przewodnictwem spikerki Nanci Pelosi. Pakiet może wynosić od 750 mld USD do ponad 1 bln USD. Jednym z elementów mają być bezpośrednie wypłaty pieniędzy: 1000 USD na każdego dorosłego i 500 USD na dziecko.
 • Fed ogłosił, że otwiera nowe linie swapów dolarowych dostępne dla banków centralnych w wysokości 90 mld USD. Szwedzki Riksbank zapowiedział zwiększenie skupu aktywów i oferowanie pożyczek w USD. RBNZ ogłosił program tanich pożyczek dla banków komercyjnych.
 • Jeszcze w czwartek Bank Anglii niespodziewanie obniżył stopę procentową o 15 pb do 0,1 proc. W komunikacie bank oświadczył także, że „jednomyślnie zwiększono portfel obligacji skarbowych i obligacji korporacyjny o 200 mld GBP do 645 mld GBP. (...) Komitet głosował również jednogłośnie, że Bank Anglii powinien rozszerzyć program TFSME [tanich pożyczek dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw], finansowany z emisji rezerw banku centralnego. ”
 • Dziś na FX AUD przewodzi odbiciu w grupie G10, wsparty decyzją RBA o rozpoczęciu skupu obligacji skarbowych za 5 mld AUD. AUD/USD rośnie ponad 2,5 proc. do 0,5930.
 • NZD/USD zyskuje prawie 2 proc. do 0,5830.
 • Funt przerywa serie ośmiu dni spadków i GBP/USD odbija dziś o 1,5 proc. 1,1740.
 • USD oddaje też wcześniejszą siłę względem EUR (1,0770) i JPY (1,0970).
 • EUR/PLN oscyluje wokół 4,56.
 • Na rynku akcji w Azji notowane są nieśmiałe wzrosty zachęcone przebudzeniem popytu w USA. Hang Seng rośnie o ponad 4 proc., a Shanghai Composite zyskuje 1,6 proc. Tylko japoński Nikkei225 (-1 proc.) był ciągnięty w dół przez korektę USD/JPY, a także rajd optymizmu wzmocnił się w ostatnich kilkudziesięciu minutach już po zamknięciu notowań w Tokio.
 • W USA po skromnych wzrostach na rynku kasowym (S&P500 +0,47 proc.), dziś kontrakty przyspieszają wzrosty do prawie 2 proc.
 • Po rajdzie o ponad 24 proc. proc. w czwartek, dziś ropa WTI dokłada kolejne 5 proc. i podchodzi do 27 USD/b. Wsparciem dla cen stał się komentarz prezydenta Trumpa, że może on interweniować w trwającej wojnie cenowej w „stosownym czasie”. Tymczasem prezydent Rosji Putin powiedział, że nie zamierza ulegać szantażowi ze strony Arabii Saudyjskiej.
 • Stabilizacja nastrojów pomaga w odbiciu cen złota do 1500 USD/oz (+2 proc.).
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI
Powrót