Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 20 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Apetyt na ryzyko został utemperowany wraz z złagodzeniem optymizmu wokół postępów prac nad szczepionką. Nowe informacje kwestionują przełom w testach Moderny. Na FX przoduje NZD po komentarzach prezesa RBNZ, który odrzucił ideę rychłego wprowadzenia ujemnych stóp procentowych.
  • Według doniesień STAT News prace firmy badawczej Moderna nad szczepionką na COVID-19 nie przyniosły krytycznych dowodów na skuteczność leku. W raporcie stwierdzono, że „naprawdę nie ma sposobu, aby wiedzieć, jak imponująca może być szczepionka”, a jeden lekarz z Instytutu Johna Hopkinsa dodał, że „nie wiemy, czy te przeciwciała są trwałe”.
  • Wiadomość popsuła nastroje na koniec sesji na Wall Street (S&P500 -1,05 proc.), ale w Azji rynek próbuje nie popadać w całkowity pesymizm i broni rajdu ryzyka. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,9 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,3 proc., a Hang Seng jest na poziomie odniesienia.
  • Na rynku walutowym podtrzymywany jest umiarkowany risk-on. Zyskują NZD i NOK; najsłabiej radzą sobie JPY i USD. EUR/USD cofnął się do 1,0920, ale już odbija w stronę 1,0950.
  • NZD/USD przebija 0,61, a dodatkowego wsparcia dostał od prezesa RBNZ Orra, który zaprzeczył, aby bank miał szybko obniżać stopy procentowe poniżej zera. Rynek zaczął dyskontować ujemne oprocentowanie po ostatnim posiedzeniu RBNZ i prognozach sugerujących taki scenariusz.
  • EUR/PLN poprawia 10-dniowe minima i zbliża się do 4,54.
  • Ropa naftowa jest stabilna tuż nad 32 USD/b (WTI) i 35 USD/b (Brent). Ceny pozostają na dwumiesięcznych szczytach, a ostatnim pozytywnym impulsem był raport API, który wskazał na nieoczekiwany spadek zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 4,8 mln baryłek (prog. 0,9 mln).
  • Prezes Fed Powell i sekretarz skarbu Mnuchin podczas wtorkowego przesłuchania w Kongresie nie przedstawili wiele nowych wskazówek dla rynku. Kongresmeni skupili się na programach pożyczkowych Fed dla firm, a Powell powiedział, że będą one uruchomione do końca miesiąca. Powell podkreślał, że pomoc dla rządów stanowych i lokalnych powinna być sprawą fiskalną, podczas gdy Mnuchin obiecał dalsze wsparcie Fed i zmiany programu, jeśli to konieczne, aby dotrzeć do najbardziej potrzebnych firm i pracowników w kraju w ramach programu ochrony płac.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót