Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 20 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Za nami spokojna sesja azjatycka z niewielkimi zmianami na rynku walutowym i indeksach. AUD zaliczył skromne odbicie, ciągnąc lekko za sobą NZD. Rynek akcji świeci się na zielono jako przedłużenie wzrostów z poniedziałku. Złoto handluje się płasko pod 1500.
  • Umiarkowanie pozytywny sentyment utrzymuje się od wczoraj, kiedy wsparcie dały doniesienia o przedłużeniu o 90 dni pozwolenia dla Huawei na prowadzenie działalności w USA oraz plotki o możliwym pakiecie fiskalnym w Niemczech. Wtorek jak na razie upływa bez nowych informacji.
  • Wśród walut G10 jedynym wyróżniającym się jest AUD pociągnięty do 0,6790. Dziś opublikowano minutki z sierpniowego posiedzenia RBA, które jednak nie zawierały niespodzianek. Odbicie mogło wiązać się z realizacją zysków, z która czekano na minutki.
  • Poza tym EUR/USD osunął się do 1,1080, a USD/JPY dryfuje przy 106,55.
  • EUR/PLN ustabilizował się przy 4,3640 po wczorajszym odbiciu o blisko 1 proc.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Indeksy w Azji kontynuuje pozytywny klimat za Wall Street (S&P500 +1,21 proc.). Rynek skupia uwagę na informacjach dot. Huawei i polityki fiskalnej Niemiec. Informacje zderzają się jednak z podtrzymywanymi obawami o globalne ożywienie. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite balansuje na poziomie odniesienia.
  • Złoto, barometr nastrojów, jest dziś stabilne przy 1497 USD/oz.
  • Prezydent Trump zatweetował, że gospodarka jest silna pomimo „krótkowzroczności” prezesa Fed Powella. Stop rezerw federalnych „na krótki okres czasu powinna być obniżona o 100 pb oraz być może potrzeba przywrócić luzowanie ilościowe”. Apel o obniżki nie jest czymś nowym i USD nie zareagował na komentarze.
  • Eric Rosengren z Fed z Bostonu powiedział, że w lipcu zagłosował przeciwko obniżce, gdyż jego zdaniem gospodarka jest „w dobrym miejscu”. Dodał, że „istnieją koszty luzowania sytuacji, kiedy nie trzeba działać”. Rosengren uznawany jest obecnie za jastrzębia w FOMC.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót