Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Obserwujemy senny start handlu w nowym tygodniu. Dane o PKB z Chin wypadły zgodnie z oczekiwaniami, nie mącąc spokoju. Rynek FX realizuje niskie wahania, giełdy są na lekkich wzrostach. Ropa podtrzymuje miesięczne szczyty.
  • PKB Chin w czwartym kwartale wzrósł o 6,4 proc. r/r, co jest wynikiem zgodnym z oczekiwaniami, ale potwierdza postępujące spowolnienie (6,5 proc. w III kw.). Jest to najsłabszy wynik od 2009 r., a spór handlowy z USA wskazywany jest jako główny czynnik negatywnie wpływający na gospodarkę.
  • Sentyment w Azji pozostaje dobry, gdyż inwestorzy trzymają się nadziei, że rozmowy handlowe między USA i Chinami będą postępować w stronę porozumienia. Nawet przy oznakach spowolnienia wzrostu gospodarczego Chin zwycięża przeświadczenie, że chińskie władze zaczną mocniej angażować się w pobudzenie ożywienia.
  • Chiński Shanghai Composite rośnie dziś 0,5 proc. W Japonii Nikkei225 zyskuje 0,3 proc.
  • GBP/USD minimalnie rośnie w poniedziałek do 1,2873. Dziś premier Wielkiej Brytanii ma przedstawić w parlamencie plan B na brexit. Według Guardiana May ma odrzucić apele o międzypartyjny konsensus, w zamian za to zamierza renegocjować w Brukseli backstop (plan awaryjny dla Irlandii), by zyskać poparcie ERG i DUP. W sobotę kanclerz Niemiec Merkel powiedziała, że zamierza pracować „do ostatniego dnia” dla zapewnienia uzgodnionego i uporządkowanego brexitu. Bloomberg donosi, że państwa UE są podzielone odnośnie tego, na jak długie odroczenie brexitu mogą zezwolić, choć oficjalna prośba rządu brytyjskiego jeszcze nie została zgłoszona.
  • EUR/USD pozostaje nisko na 1,1377, gdzie znalazł się w piątek po doniesieniach, że Bank Włoch obciął prognozy wzrostu gospodarczego na lata 2019-2020 odpowiednio do 0,6 proc. i 0,9 proc. (wcześniej 1 proc. i 1,1 proc.) oraz ostrzegł, że na koniec 2018 r. gospodarka mogła znaleźć się w recesji.
  • USD/JPY odpuszcza po tym, jak nie udał się szturm w kierunku 110 w piątek i teraz kurs schodzi do 109,55.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Złoto jest stabilne przy 1283 USD/oz. Ropa naftowa podtrzymuje wzrostowy trend z końca ubiegłego tygodnia. WTI testuje 54 USD/b po doniesieniach, że w 2018 r. rafinerie w Chinach, drugim największym konsumencie surowca na świecie, przetworzyły rekordowe ilości ropy pomimo spowolnienia w gospodarce.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót