Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek akcji dołuje a nastroje na rynkach pogorszyły się przez wznowione obawy o wpływ koronawirusa w miarę wzrostu liczby przypadków zachorowań poza Chinami. Na FX dolar jest najsilniejszy od trzech lat, lepiej mają się JPY i CHF, pod presją są NZD i AUD. Złoto jest najwyżej do 2013 r.
  • Choć epidemia w Chinach zdaje się być pod kontrolą, liczba zakażonych w Korei Płd. wzrosła do 156, a w Japonii ze statku wycieczkowego ewakuowano kolejne dwie osoby z podejrzeniem wirusa.
  • Negatywny nastrojów potęgują słabe wskaźniki PMI z Australii i Japonii, które podsycają obawy o spowolnienie wzrostu gospodarczego, podczas gdy słabe dane z eksportu Korei Południowej zaszkodziły tamtejszemu rynkowi.
  • Hang Seng traci ponad 1 proc., japoński Nikkei225 zamknął sesję spadkiem o 0,4 proc., ale chiński Shanghai Composite rośnie jeszcze o 0,2 proc. (prawie 1 proc. w szczycie sesji).
  • Na rynku walutowym silny pozostaje dolar - indeks DXY jest najwyżej do kwietnia 2017 r. EUR/USD dryfuje pryz 1,0790 w wyczekiwaniu na indeksy PMI z Eurolandu. USD/JPY pozostaje blisko 112.
  • Pod presją są ryzykowne NZD i AUD. NZD/USD zjechał do 0,6307 i jest najniżej od października. AUD/USD obniżył się pod 0,66.
  • Na rynku towarowym złoto przebiło 1630 USD/oz i jest najwyżej do 2013 r., potwierdzając atrakcyjność bezpiecznych przystani.
  • Ropa naftowa przerywa wzrostową passę i dziś WTI traci 0,9 proc. do 53,4 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI
Powrót