Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Dolar pozostaje słaby po posiedzeniu Fed, na którym FOMC wycofalo się z projekcji zakładających choć jedną podwyżkę stóp w 2019 roku. Eurodolar jest w okolicach 1,1420, USD/JPY 101,50. Na rynku dzieje się naprawdę dużo, od płodów rolnych poprzez surowce energetyczne, na indeksach i walutach EM kończąc.
  • Mocne pozostają waluty antypodów, którym nie zaszkodziły lokalne dane. W Nowej Zelandii dynamika wzrostu gospodarczego w IV kwartale 2018 roku wyniosła (zgodnie z oczekiwaniami) 0,6 proc. kw/kw. W Australii stopa bezrobocia osunęła się do 4,9 proc., czyli najniżej od 2011 roku. W lutym przybyło za to skromne kilka tysięcy miejsc pracy i to przy spadku zatrudnienia na pełen etat. Przypomnijmy jednak, że miesiąc wcześniej wzrost liczby etatów był naprawdę imponujący. Ogólnie raport należy postrzegać pozytywnie - zmniejsza on presję na obniżki stóp procentowych. NZD/USD wyszedł nad 0,69 a AUD/USD flirtuje z 0,7150.
  • Theresa May po raz kolejny zapędzona w kozi róg. Odroczenie brexitu do 30 czerwca będzie możliwe tylko wtedy jeśli wynegocjowana przez May umowa zostanie zaakceptowana w Izbie Gmin w marcu. Zegar tyka, głośno było wczoraj o rezygnacji May ze stanowiska, ale w wieczornym orędziu ograniczyła się do prób zwiększenia poparcia dla swojej umowy. GBP/USD jest nieco ponad 1,32.
  • Silne są waluty EM. EUR/PLN sesję zacznie poniżej 4,28, USD/PLN w rezultacie jest przy 3,75. Potężne umocnienie zanotowały rand, czy też rubel, któremu dodatkowo pomagają wysokie ceny ropy naftowej.
  • Kurs WTI przekracza bowiem 60,00 po raz pierwszy od listopada. Gołębi Fed i silny spadek rentowności długu USA w kierunku 2,50 proc. to oczywiście woda na młyn wzrostów cen złota. Uncja jest wyceniana na 1320 USD, czyli ponad 3 proc. wyżej niż dwa tygodnie temu. Warto odnotować, że na nowe kilkunastoletnie minima spadły wczoraj ceny kawy na ICE. Kurs spadł pod 95,00 centów za funt i zniżkował o prawie 2 proc.
  • Na giełdach azjatyckich mieszane nastroje i raczej skromne zmiany. Na plusie są Nikkei 225 i Shanghai Composite, spada Hang Seng. Kontrakty na główne wskaźniki giełdowe również bez wyraźnego kierunku. Futures na S&P500 pozostaje blisko strefy wsparć 2820 pkt., futures na DAX jest na wczorajszych dołkach 11600 pkt i spada 0,2 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót