Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Dolar pozostaje słaby po posiedzeniu Fed, na którym FOMC wycofalo się z projekcji zakładających choć jedną podwyżkę stóp w 2019 roku. Eurodolar jest w okolicach 1,1420, USD/JPY 101,50. Na rynku dzieje się naprawdę dużo, od płodów rolnych poprzez surowce energetyczne, na indeksach i walutach EM kończąc.
  • Mocne pozostają waluty antypodów, którym nie zaszkodziły lokalne dane. W Nowej Zelandii dynamika wzrostu gospodarczego w IV kwartale 2018 roku wyniosła (zgodnie z oczekiwaniami) 0,6 proc. kw/kw. W Australii stopa bezrobocia osunęła się do 4,9 proc., czyli najniżej od 2011 roku. W lutym przybyło za to skromne kilka tysięcy miejsc pracy i to przy spadku zatrudnienia na pełen etat. Przypomnijmy jednak, że miesiąc wcześniej wzrost liczby etatów był naprawdę imponujący. Ogólnie raport należy postrzegać pozytywnie - zmniejsza on presję na obniżki stóp procentowych. NZD/USD wyszedł nad 0,69 a AUD/USD flirtuje z 0,7150.
  • Theresa May po raz kolejny zapędzona w kozi róg. Odroczenie brexitu do 30 czerwca będzie możliwe tylko wtedy jeśli wynegocjowana przez May umowa zostanie zaakceptowana w Izbie Gmin w marcu. Zegar tyka, głośno było wczoraj o rezygnacji May ze stanowiska, ale w wieczornym orędziu ograniczyła się do prób zwiększenia poparcia dla swojej umowy. GBP/USD jest nieco ponad 1,32.
  • Silne są waluty EM. EUR/PLN sesję zacznie poniżej 4,28, USD/PLN w rezultacie jest przy 3,75. Potężne umocnienie zanotowały rand, czy też rubel, któremu dodatkowo pomagają wysokie ceny ropy naftowej.
  • Kurs WTI przekracza bowiem 60,00 po raz pierwszy od listopada. Gołębi Fed i silny spadek rentowności długu USA w kierunku 2,50 proc. to oczywiście woda na młyn wzrostów cen złota. Uncja jest wyceniana na 1320 USD, czyli ponad 3 proc. wyżej niż dwa tygodnie temu. Warto odnotować, że na nowe kilkunastoletnie minima spadły wczoraj ceny kawy na ICE. Kurs spadł pod 95,00 centów za funt i zniżkował o prawie 2 proc.
  • Na giełdach azjatyckich mieszane nastroje i raczej skromne zmiany. Na plusie są Nikkei 225 i Shanghai Composite, spada Hang Seng. Kontrakty na główne wskaźniki giełdowe również bez wyraźnego kierunku. Futures na S&P500 pozostaje blisko strefy wsparć 2820 pkt., futures na DAX jest na wczorajszych dołkach 11600 pkt i spada 0,2 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót