Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Gołębi przekaz z RBA odwrócił sentyment na AUD, który jest dziś najsłabszą walutą w G10. Przemówienie prezesa Fed Powella okazało się neutralne, a USD pozostaje mocny. Na rynku akcji nieco ulgi po tym, jak Waszyngton złagodził część sankcji nałożonych na Huawei.
  • AUD/USD osunął się z ok. 0,6920 do 0,6875. W protokole po posiedzeniu RBA napisano, że obniżka stóp procentowych jest możliwa, jeśli nie będzie widać dalszej poprawy na rynku pracy. Łącząc tą informację z ostatnim wzrostem stopy bezrobocia z 5,0 proc. do 5,2 proc., rynek zwiększa przekonanie do obniżki w czerwcu.
  • AUD dołował dalej po słowach prezesa RBA Lowe’a, który powiedział, że „na czerwcowym posiedzeniu Rada rozważy obniżkę stopy procentowej” i jest mało prawdopodobne, że rynek pracy zaskoczy pozytywnie.
  • Resta FX była względnie stabilna z lekką przewagą USD. NZD/USD zbliżył się do 0,65, pośrednio pod presją słabego AUD. EUR/USD przykleił się do 1,1150. USD/JPY wrócił ponad 110.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • USD nie znalazł bodźców w przemówieniu prezesa Fed Powella, który pozbawione było komentarzy o polityce monetarnej.
  • Rynek akcji w Azji zalicza dzień ulgi po tym, jak Waszyngton do 19 sierpnia zezwolił Huawei Technologies Co Ltd na zakup towarów wyprodukowanych w USA w celu utrzymania istniejących sieci i zapewnienia aktualizacji oprogramowania do istniejących telefonów Huawei.
  • Shanghai Composite odbija dziś o 1,4 proc. Japoński Nikkei jest bardziej zdominowany spadkową sesja na Wall Street (S&P500 -0,67 proc.) i traci 0,2 proc.
  • Złoto wciąż walczy o utrzymanie ponad linią trendu wzrostowego. Jest 1275 USD/oz. Ropa naftowa pozostaje blisko wielomiesięcznych szczytów (WTI 63,4 USD/b) z pomocą deklaracji OPEC o utrzymaniu limitów wydobycia oraz eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VI
Powrót