Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Gołębi przekaz z RBA odwrócił sentyment na AUD, który jest dziś najsłabszą walutą w G10. Przemówienie prezesa Fed Powella okazało się neutralne, a USD pozostaje mocny. Na rynku akcji nieco ulgi po tym, jak Waszyngton złagodził część sankcji nałożonych na Huawei.
  • AUD/USD osunął się z ok. 0,6920 do 0,6875. W protokole po posiedzeniu RBA napisano, że obniżka stóp procentowych jest możliwa, jeśli nie będzie widać dalszej poprawy na rynku pracy. Łącząc tą informację z ostatnim wzrostem stopy bezrobocia z 5,0 proc. do 5,2 proc., rynek zwiększa przekonanie do obniżki w czerwcu.
  • AUD dołował dalej po słowach prezesa RBA Lowe’a, który powiedział, że „na czerwcowym posiedzeniu Rada rozważy obniżkę stopy procentowej” i jest mało prawdopodobne, że rynek pracy zaskoczy pozytywnie.
  • Resta FX była względnie stabilna z lekką przewagą USD. NZD/USD zbliżył się do 0,65, pośrednio pod presją słabego AUD. EUR/USD przykleił się do 1,1150. USD/JPY wrócił ponad 110.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • USD nie znalazł bodźców w przemówieniu prezesa Fed Powella, który pozbawione było komentarzy o polityce monetarnej.
  • Rynek akcji w Azji zalicza dzień ulgi po tym, jak Waszyngton do 19 sierpnia zezwolił Huawei Technologies Co Ltd na zakup towarów wyprodukowanych w USA w celu utrzymania istniejących sieci i zapewnienia aktualizacji oprogramowania do istniejących telefonów Huawei.
  • Shanghai Composite odbija dziś o 1,4 proc. Japoński Nikkei jest bardziej zdominowany spadkową sesja na Wall Street (S&P500 -0,67 proc.) i traci 0,2 proc.
  • Złoto wciąż walczy o utrzymanie ponad linią trendu wzrostowego. Jest 1275 USD/oz. Ropa naftowa pozostaje blisko wielomiesięcznych szczytów (WTI 63,4 USD/b) z pomocą deklaracji OPEC o utrzymaniu limitów wydobycia oraz eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót