Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 21 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Aktywa ryzykowne znalazły się pod presją po ostrych komentarzach Trumpa obwiniających Chiny o globalne rozprzestrzenienie się wirusa i dezinformację. Indeksy zatrzymały wzrosty, na FX tracą głównie AUD i NZD. Ropa pozostaje wysoko.
  • Prezydent USA Donald Trump w tweetach skrytykował władze Chin i oskarżył je o niekompetencje w zarządzaniu epidemią koronawirusa i doprowadzenie do „masowych śmierci na świecie”. Stwierdził też, że dezinformacyjny i propagandowy atak Chin na USA i Europę był „hańbą”.
  • Wcześniej Senat USA uchwalił ustawę, która zwiększa nadzór nad chińskim firmami notowanymi na amerykańskim rynku akcji. Według przepisów spółka, która nie będzie chciała poddać się kontroli, może zostać zdjęta z giełdy. Niektóre spółki będą musiały też udowodnić, że nie są kontrolowane przez rząd.
  • Kontrakty futures na S&P500 i DAX zaczęły tracić po słowach Trumpa, a indeksy w Azji wymazały wstępne wzrosty. Japoński Nikkei225 jest na poziomie odniesienia, chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., a Hang Seng cofa się o 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym najmocniej dotknięte są AUD i NZD. AUD/USD spada do 0,6560, a NZD/USD obniżył się do 0,6116. GBP/USD wraca pod 1,22. EUR/USD obniżył się do 1,0955 z 1,0998 na szczytach w środę.
  • EUR/PLN pozostaje pod 4,54.
  • Protokół z kwietniowego posiedzenia Fed nie wzbudził emocji. W dokumencie czytamy, że Fed zobowiązuje się zrobić wszystko, by wesprzeć ożywienie gospodarcze. „Chociaż członkowie Komitetu zgodzili się, że obecne stanowisko w sprawie polityki pieniężnej pozostaje właściwe, zauważyli, że na nadchodzących posiedzeniach Komitet może jeszcze bardziej wyjaśnić swoje zamiary w odniesieniu do przyszłych decyzji dotyczących polityki pieniężnej.” Komitet mógłby również rozważyć wytyczne oparte na terminie, które wskazywałyby, że stopa rezerw federalnych może zostać podwyższona dopiero po upływie określonego czasu.
  • Ropa naftowa Brent rośnie dziś o 1,6 proc. do 36,7 USD/b, gdyż rynek buduje oczekiwania na stopniowe zmniejszanie się nadpodaży.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót