Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 22 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Pryz braku innych tematów wypływanie na powierzchnię obaw o tempo globalnego ożywienia odciąga inwestorów od ryzykownych aktywów. Na giełdach królują spadki, na FX kapitał wraca do JPY i USD.
  • Ponure nastroje podsycił najnowszy raport MFW, w którym obniżono prognozy globalnego wzrostu na 2019 i 2020 r., uzasadniając decyzją niższym od oczekiwań wzrostem w Chinach i strefie euro.  Zdaniem MFW nieudane próby załagodzenia napięć mogą dalej destabilizować globalną gospodarkę
  • W Azji spadkom przewodził rynek chiński, gdzie Shanghai Composite traci 1,4 proc. W Japonii Nikkei225 spadał 0,5 proc.
  • Na rynku walutowym mamy klasyczne znamiona wzrostu awersjo do ryzyka. Zyskują JPY i USD, a tracą waluty surowcowe – najmocniej AUD, NZD i CAD. EUR/USD jest stabilny przy 1,1355.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Premier Wielkiej Brytanii Theresa May przyrzekła, że będzie bardziej otwarta w stosunku do parlamentu w trakcie dalszych negocjacji brexitu. Podczas wystąpienia w Izbie Gmin nie przedstawiła jasnego planu dalszego działania w sprawie uniknięcia backstopu. Odmówiła też całkowite wykluczenia opcji opuszczenia UE bez porozumienia, ale jest przeciwna odroczeniu terminu brexitu i powtórzeniu referendum.
  • Mimo to GBP zyskał na wartości po wystąpieniu, gdyż inwestorzy mają nadzieję, że May może zostać zmuszona na do kompromisu. Nieprzedstawienie szczegółów planu B może stać się katalizatorem do przejęcia kontroli nad negocjacjami przez parlament. GBP/USD wstępnie wzrastał do 1,2910, ale potem znalazł się pod presją ucieczki od ryzyka. Jest 1,2875.
  • Przy powrocie awersji do ryzyka zatrzymaniu uległy wzrosty cen ropy naftowej. WTI cofa się do 53,3 USD/b z ponad 54,1 USD w trakcie poniedziałkowego handlu.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót