Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 22 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Wielka Brytania NIE opuści UE 29 marca i ma przynajmniej trzy tygodnie na wyprostowanie spraw związanych z umową brexitu. Funt ustabilizował się po ostrej huśtawce z czwartkowego wieczoru. Gdzie indziej USD wrócił na poziomy sprzed decyzji Fed, co wiele mówi o przekonaniu inwestorów do podtrzymania trendu. Rynek akcji dryfuje w bok. Bez emocji na rynku towarowym.
  • Komisja Europejska zgodziła się na odroczenie brexitu do 22 maja 2019 r., by dać Wielkiej Brytanii czas na implementację przepisów brexitu, pod warunkiem jednak, że Izba Gmin zaakceptuje plan May. Jeśli brytyjski parlament odrzuci w przyszłym tygodniu wersje porozumienia, odroczenie zostanie skrócone do 12 kwietnia. Wtedy Wielka Brytania będzie miała dwa wyjścia: bezumowny brexit albo przeprowadzenie wyborów do Europarlamentu i odroczenie o kolejne 9 miesięcy.
  • Perspektywa bezumownego brexitu 12 kwietnia ściągnęła GBP/USD do 1,30, ale późniejsze informacje o wydłużeniu o 9 miesięcy (zakładając brak zgody na bezumowny brexit, ale też nieprzyjęcie planu May przez Izbę Gmin) pomogły w odbiciu do 1,3150.
  • W Japonii CPI bez cen świeżej żywności wyniósł w lutym 0,7 proc. r/r wobec oczekiwanych 0,8 proc. USD/JPY zatrzymał korekcyjne wzrosty przy 110,80.
  • USD doświadczył zaskakującego odreagowania przeceny wywołanej gołębią decyzją Fed, co bardziej niż przeczyć wstępnej reakcji, więcej mówi o braku przekonania inwestorów, by trzymać dłużej pozycje w niepewnym otoczeniu. EUR/USD wrócił pod 1,14, ale wybronił wsparcie w postaci wyłamanej linii trendu i średniej 100-sesyjnej.
  • Rynek akcji w Azji znalazł wsparcie w mocnej sesji na Wall Street, ale koniec tygodnia skłania do ostrożnego handlu, w rezultacie zwyżki dziś są skromne. Japoński Nikkei225 zyskał zaledwie 0,09 proc., a chiński Shanghai Composite krąży blisko poziomu odniesienia.
  • Powrót aprecjacji USD nie pomaga wzrostom cen surowców, ale w piątek złoto zdołało wybronić się przed zjazdem pod 1300 i odbija już do 1312. Ropa WTI silnie trzyma się przy 60 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 II
Powrót