Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 22 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Akcje tracą w piątek z najsilniejszą przeceną Hang Seng, a awersję do ryzyka podsycają plany Chin dotyczące wprowadzenia nowych przepisów bezpieczeństwa dla Hongkongu. USA potępiają nowe prawo i grożą sankcjami. Na FX zyskują USD i JPY. Ropa przerywa wzrostową serię.
  • Hang Seng traci 5,3 proc., japoński Nikkei spada o 0,8 proc., a Shanghai Composite jest niżej o 1,8 proc. Sentyment w Azji popsuł się w związku z obawami o eskalację konfliktu między USA i Chinami, którego nowym rozdziałem mogą być przepisy bezpieczeństwa, które Pekin chce wprowadzić na terytorium Hongkongu, co zdaniem lokalnych aktywistów zagraża autonomii miasta.
  • Ta decyzja zwróciła uwagę Prezydenta Donalda Trumpa, że Waszyngton zareaguje „bardzo silnie” na próbę uzyskania większej kontroli nad byłą kolonią brytyjską.
  • Według doniesień amerykańscy senatorowie wprowadzają międzypartyjny projekt ustawy, który sankcjonowałby urzędników chińskiej partii i podmioty egzekwujące nowe przepisy bezpieczeństwa narodowego w Hongkongu.
  • Rynek negatywnie odebrał postanowienia ze zjazdu Chińskiej Partii Ludowej, gdzie porzucono cel dla wzrostu PKB w tym roku w związku z koronawirusem oraz niepewnością wobec rozwoju gospodarki i wymiany handlowej. Plany fiskalne na 2020 r. (m.in. deficyt na poziomie 3,6 proc. PKB) ocenia się jako rozczarowujące.
  • Na rynku walutowym zaczyna nasilać się tryb risk-off i odwrót w stronę JPY i USD.
  • Na nadzwyczajnym posiedzeniu Bank Japonii ogłosił nowe narzędzia dla wsparcia kredytowania małych i średnich przedsiębiorstw. JPY przyjął decyzję bez reakcji.
  • Pogorszenie nastrojów przerywa rajd cen ropy naftowej. WTI traci dziś 6,2 proc. do 31,8 USD/b, a Brent spada o 4,7 proc. do 34,8 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót