Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 22 VII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki w spokoju rozpoczynają tydzień, a inwestorzy wyczekują ważniejszych wydarzeń zaplanowanych na kolejne dni, w tym m.in. posiedzenia EBC w czwartek. Dolar jest w środku stawki przy skromnych odchyleniach NZD (na plus) i JPY (na minus), których jednak nie ma czemu za bardzo przypisać. Indeksy giełdowe są pod presją; ropa naftowa rośnie przez napięcia związane z Iranem.
  • Po burzliwej końcówce ubiegłego tygodnia poniedziałek przynosi stonowanie emocji. USD jest w fazie zawieszenia po piątkowych zawirowaniach, gdzie najpierw rosły oczekiwania na agresywne cięcie stóp Fed pod koniec miesiąca, by w kolejnych godzinach te oczekiwania osłabły. Na dziś nie zaplanowano przemówień przedstawicieli Fed, a do jutra rozpoczyna się okres ciszy medialnej przed posiedzeniem FOMC 30-31 lipca.
  • EUR czeka na czwartkowe posiedzenie EBC i EUR/USD przystanął przy 1,1215. USD/JPY wychodzi na 108 jako kontynuacja odbicia po czwartkowym tąpnięciu. Mocny jest NZD na 0,6770, choć nie ma informacji tłumaczącej ruch.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Pojawił się szum związany z negocjacjami handlowymi USA-Chiny, ale jak na razie nie znajduje odbicia na rynkach. Bloomberg donosi, że chińskie firmy zwracają się z zapytaniem do amerykańskich eksporterów o kupno towarów rolnych, a także wnioskują o wyłączenia spod sankcji odwetowych. Chińska prasa ocenia to jako przejaw dobrej woli ze strony Chin i gotowość do spełnienia deklaracji złożonych stronie amerykańskiej.
  • Rynek akcji w Azji jest czerwony za sprawą napięć w Hong Kongu, gdzie protestujący starli się z policją. Nikkei225 traci 0,3 proc., a Shanghai Composite spada o 0,8 proc.
  • Ropa Brent rośnie dziś o 1,6 proc. do 64,5 USD/b. Irańska Straż Rewolucyjna w piątek zdobyła brytyjski tankowiec w Zatoce Perskiej po tym, jak Wielka Brytania zajęła w tym miesiącu irański statek, zwiększając napięcia wzdłuż ważnej międzynarodowej trasy żeglugi naftowej.
  • Złoto cofa się spod sześcioletnich szczytów do 1426,5 USD/oz przy odbiciu dolara.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 II
Powrót