Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 22 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Aura umiarkowanego apetytu na ryzyko z wtorku przycichła w trakcie sesji azjatyckiej. Na FX JPY i USD są delikatnie mocniejsze, indeksy w Japonii i Chinach są minimalnie pod kreską. Minutki FOMC wypadły nieco jastrzębio, ale rynek przede wszystkim czeka na jutrzejsze wystąpienie szefa Fed Powella.
  • Protokół z lipcowego posiedzenia FOMC wypadł nieco jastrzębio w odniesieniu do tego, gdzie się teraz znajdujemy, ale trzeba pamiętać, że były sporządzany w innej rzeczywistości (na dzień przed eskalującą spory handlowego USA-Chiny). Tylko dwóch członków Komitetu opowiadało się za cieciem o 50 pb, za to „kilku” chciało zostawić stopy procentowe bez zmian, co jednak jest spójne z późniejszymi komentarzami Fedowców.
  • USD/JPY skoczył 20 pipsów do 106,60, ale dziś rano po ruchu nie ma śladu. Rynek większą wagę przykłada aktualnej ocenie sytuacji przez prezesa Fed J. Powella, którą poznamy podczas jutrzejszego przemówienia otwierającego sympozjum w Jackson Hole.
  • Reszta rynku FX jest spokojna. Na GBP/USD i EUR/USD ruchy są minimalne. NZD/USD znalazł się pod presją i naruszył miesięczne minima schodząc do 0,6370. Nie ma informacji mogącej tłumaczyć spadki.
  • Rynek akcji czeka na wskazówki dla nadania kierunku. Japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc.
  • Ropa naftowa jest w odwrocie po tym, jak wyparowała ekscytacja spadkiem zapasów ropy wg. DoE, za to negatywnie odznaczył się niespodziewany przyrost zapasów produktów ropopochodnych. WTI traci dziś 0,3 proc. do 55,5 USD/b.
  • Złot w dalszym ciągu krąży wokół 1500 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 IV
Powrót