Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki w większości przypadków pozostają stabilne, czekając na nowe wydarzenia. Decyzja Banku Japonii nie zaskoczyła i przeszła bez echa. Liderem wzrostów jest NZD po lepszym od prognoz odczycie CPI. Indeksy realizują płaski dryf. Podobnie złoto i ropa.
  • Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami utrzymał politykę bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi dalej -0,1 proc., a cel dla rentowności obligacji 10-letnich pozostał na 0 proc. BoJ ściął prognozy wzrostu PKB na bieżący rok fiskalny 2018/19 do 0,9 proc. z 1,4 proc., a lekko podniósł prognozy na kolejne dwa lata. Obniżono też prognozy inflacji do 2021 r.
  • USD/JPY nie przejął się zbytnio decyzją i pozostaje w pobliżu 109,70.
  • Odczyt CPI za IV kw. z Nowej Zelandii na 0,1 proc. k/k i 1,9 proc. r/r okazał się wyższy o 0,1 pkt. proc. od oczekiwań, co przyniosło skon NZD/USD o 30 pipsów do 0,6750. Ruch w kolejnych godzinach był kontynuowany i teraz kurs podchodzi pod 0,6790.
  • Reszta kursów walut G10 praktycznie stoi w miejscu. Inwestorzy zdają się czekać na rozwój wypadków w kluczowych kwestiach, jak rozmowy handlowe, government shutdown, brexit.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W Chinach bank centralny wstrzyknął w system bankowy 257 mld CNY w ramach operacji wsparcia płynności przed obchodami Nowego Roku Księżycowego. Jest to rutynowe działanie banku i nie wywołało reakcji rynku. Juan jest dziś nieco silniejszy na 6,79 za USD.
  • Indeksy w Azji niemal pozostawały w bezruchu, Shanghai Composite jest na poziomie wtorkowego zamknięcia. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc.
  • Po wczorajszym odbiciu znad wsparcia złoto utknęło w przedziale 1280/85 USD/oz. Ropa naftowa WTI po zawrotce do 51,8 USD dziś realizuje skromne wzrosty o 0,5 proc. do 53,2 USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót