Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki w większości przypadków pozostają stabilne, czekając na nowe wydarzenia. Decyzja Banku Japonii nie zaskoczyła i przeszła bez echa. Liderem wzrostów jest NZD po lepszym od prognoz odczycie CPI. Indeksy realizują płaski dryf. Podobnie złoto i ropa.
  • Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami utrzymał politykę bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi dalej -0,1 proc., a cel dla rentowności obligacji 10-letnich pozostał na 0 proc. BoJ ściął prognozy wzrostu PKB na bieżący rok fiskalny 2018/19 do 0,9 proc. z 1,4 proc., a lekko podniósł prognozy na kolejne dwa lata. Obniżono też prognozy inflacji do 2021 r.
  • USD/JPY nie przejął się zbytnio decyzją i pozostaje w pobliżu 109,70.
  • Odczyt CPI za IV kw. z Nowej Zelandii na 0,1 proc. k/k i 1,9 proc. r/r okazał się wyższy o 0,1 pkt. proc. od oczekiwań, co przyniosło skon NZD/USD o 30 pipsów do 0,6750. Ruch w kolejnych godzinach był kontynuowany i teraz kurs podchodzi pod 0,6790.
  • Reszta kursów walut G10 praktycznie stoi w miejscu. Inwestorzy zdają się czekać na rozwój wypadków w kluczowych kwestiach, jak rozmowy handlowe, government shutdown, brexit.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W Chinach bank centralny wstrzyknął w system bankowy 257 mld CNY w ramach operacji wsparcia płynności przed obchodami Nowego Roku Księżycowego. Jest to rutynowe działanie banku i nie wywołało reakcji rynku. Juan jest dziś nieco silniejszy na 6,79 za USD.
  • Indeksy w Azji niemal pozostawały w bezruchu, Shanghai Composite jest na poziomie wtorkowego zamknięcia. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc.
  • Po wczorajszym odbiciu znad wsparcia złoto utknęło w przedziale 1280/85 USD/oz. Ropa naftowa WTI po zawrotce do 51,8 USD dziś realizuje skromne wzrosty o 0,5 proc. do 53,2 USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót