Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Nastroje rynkowe uległy ponownie pogorszeniu z silnymi spadkami na chińskiej giełdzie. Obawy o rozprzestrzenianie się wirusa szkodzą wysokim wycenom i inwestorzy w Azji preferują ograniczyć pozycje przed obchodami Chińskiego Nowego Roku. Traci też ropa przez obawy o szkody dla przewozów lotniczych. AUD przeciwstawia się sentymentowi, gdyż silny raport z rynku pracy osłabił oczekiwania dotyczące obniżki stóp procentowych.
  • Wuhan, miasto w centrum rozszerzającej się epidemii wirusa, zawiesiło loty wychodzące i usługi kolejowe, a chińskie władze wzmagają wysiłki, aby powstrzymać chorobę, która zabiła już co najmniej 17 osób i zainfekowała setki. Zamkniecie miasta obejmuje również podróż autobusem, metrem i promem. Raport mówi, że obywatele nie powinni opuszczać miasta bez specjalnych powodów.
  • Chiński juan osłabił się do dwutygodniowego minimum, a Shanghai Composite traci 2,8 proc.
  • Zmiany na rynku potęgowane są przez startujące obchody Chińskiego Nowego Roku – giełda w Szanghaju będzie zamknięta od jutra do następnego czwartku.
  • Awersja do ryzyka rozszerza się na inne aktywa. USD/JPY spada pod 109,60, EUR/CHF wrócił do 1,0730. Japoński Niekkei225 traci 1 proc. Rentowność 10-latek USA obniżyła się o 2 pb poniżej 1,75 proc. Tylko złoto nie może zyskać i stoi na 1557.
  • Ropa naftowa traci ok. 1,5 proc., gdyż rynek obawia się, że strach przed wirusem ograniczy podróże lotnicze, co zmniejszy popyt na paliwo. Dodatkowo negatywnie wybrzmiał raport z API, który wczoraj wskazał na wzrost zapasów surowca w USA w ubiegłym tygodniu o 1,5 mln baryłek, podczas gdy spodziewano się spadku o 1 mln.
  • Pozytywnym elementem azjatyckiej sesji jest AUD, który rośnie do 0,6870 USD po silnym raporcie z australijskiego rynku pracy. W grudniu w gospodarce przybyło 28,9 tys. nowych miejsc pracy, trzy razy więcej niż oczekiwano. Stopa bezrobocia spadłą do 5,1 proc., choć zakładano jest utrzymanie na 5,2 proc. Dane przełożyły się na spadek prawdopodobieństwa cięcia stopy procentowej RBA w przyszłym miesiącu z 57 proc. do 27 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 III

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 III
Powrót