Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Azja wróciła do kupowania dolara, ale aktywność rynków nie jest poniżej przeciętnej, utrzymując główne pary w znanych zakresach wahań. Rynek akcji pozostaje zielony. Złoto wraca do spadków, ropa naftowa pozostaje stabilna.
  • Sprzedaż detaliczna Nowej Zelandii w IV kw. pobiał oczekiwania dynamiką 1,7 proc. k/k przy prognozie 1,4 proc. W ujęciu rocznym sprzedaż zwiększyła się o 5,4 proc. Dane jednak niewiele pomogły kiwi, gdyż rynek pozostaje pod wpływem sentymentu na odbicie USD. NZD/USD zszedł pod 0,7290. Niepewna przyszłość walut ryzykownych (w obliczu mocniejszego USD) może zachęcać do redukcji pozycji w NZD, szczególnie względem AUD – w ostatnich dniach rynek budował tutaj krótkie pozycje. AUD/NZD wrócił ponad 1,07.
  • Dane o inflacji z Japonii wypadły blisko oczekiwaniom. W styczniu CPI przyspieszył do 1,4 proc. r/r z 1 proc. (prog. 1,3 proc.). Inflacja bazowa bez cen świeżej żywności utrzymała się na 0,9 proc. Rynek nie zareagował na dane. USD/JPY w nocy najpierw spadał do 106,60, ale już zdążył odbić do 107.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Robert Kaplan z Fed (bez głosu, gołębi) powiedział w nocy, że choć rynek pracy w USA się zacieśnia, nie przekłada się to jeszcze na wzrost płac. Oczekuje przyspieszenia inflacji w tym roku oraz wzrostu gospodarczego 2,5-2,75 proc. Jednak podtrzymuje zdanie o trzech podwyżkach w tym roku.
  • Na rynku akcji dominują wzrosty. Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,72 proc., a chiński Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc.
  • Złoto odczuwa presję z tytułu silniejszego USD i cena spada dziś do 1326 USD/oz. Ropa WTI za to broni się tuż pod 63 USD/b dzięki wczorajszym dobrym danym o zapasach z USA.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Źródło: TMS Brokers
Popołudniowy przegląd rynków

Źródło: TMS Brokers
Start sesji europejskiej: 21 IX

Źródło: TMS Brokers
Dzień na rynku, dzień w TMS NonStop: 21 IX
Powrót