Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Azja wróciła do kupowania dolara, ale aktywność rynków nie jest poniżej przeciętnej, utrzymując główne pary w znanych zakresach wahań. Rynek akcji pozostaje zielony. Złoto wraca do spadków, ropa naftowa pozostaje stabilna.
  • Sprzedaż detaliczna Nowej Zelandii w IV kw. pobiał oczekiwania dynamiką 1,7 proc. k/k przy prognozie 1,4 proc. W ujęciu rocznym sprzedaż zwiększyła się o 5,4 proc. Dane jednak niewiele pomogły kiwi, gdyż rynek pozostaje pod wpływem sentymentu na odbicie USD. NZD/USD zszedł pod 0,7290. Niepewna przyszłość walut ryzykownych (w obliczu mocniejszego USD) może zachęcać do redukcji pozycji w NZD, szczególnie względem AUD – w ostatnich dniach rynek budował tutaj krótkie pozycje. AUD/NZD wrócił ponad 1,07.
  • Dane o inflacji z Japonii wypadły blisko oczekiwaniom. W styczniu CPI przyspieszył do 1,4 proc. r/r z 1 proc. (prog. 1,3 proc.). Inflacja bazowa bez cen świeżej żywności utrzymała się na 0,9 proc. Rynek nie zareagował na dane. USD/JPY w nocy najpierw spadał do 106,60, ale już zdążył odbić do 107.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Robert Kaplan z Fed (bez głosu, gołębi) powiedział w nocy, że choć rynek pracy w USA się zacieśnia, nie przekłada się to jeszcze na wzrost płac. Oczekuje przyspieszenia inflacji w tym roku oraz wzrostu gospodarczego 2,5-2,75 proc. Jednak podtrzymuje zdanie o trzech podwyżkach w tym roku.
  • Na rynku akcji dominują wzrosty. Japoński Nikkei225 wzrósł o 0,72 proc., a chiński Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc.
  • Złoto odczuwa presję z tytułu silniejszego USD i cena spada dziś do 1326 USD/oz. Ropa WTI za to broni się tuż pod 63 USD/b dzięki wczorajszym dobrym danym o zapasach z USA.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Źródło: TMS Brokers
Start sesji europejskiej: 13 XII

Źródło: TMS Brokers
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 XII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 XII
Powrót