Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Futures na indeksy w Europie i USA oraz akcje w Azji dołują w poniedziałek w obliczu silnego wzrostu ofiar wirusa. Dodatkowo nastroje psuje porażka Senatu USA w zatwierdzeniu trzeciego pakietu fiskalnego. USD jest słabszy. Ropa zaczęła od silnych spadków.
  • Przez weekend liczba przypadków zachorowań na świecie skoczyła o 73 tys. do 330 tys., a w USA podwoiła się do ponad 33 tys. Niemal jedna trzecia Amerykanów ma nakazane pozostać w domu.
  • W USA prace nad trzecim pakietem fiskalnym szacowanym na 1,6 bln USD stanęły w miejscu przez opozycję Demokratów w Senacie, którzy zablokowali głosowanie nad pakietem, gdyż zdaniem spikerki Izby Nanci Pelosi ustawa nie spełnia wszystkich pokładanych w niej celów. Senat ma wrócić do głosowania w poniedziałek.
  • Członek Fed James Bullard powiedział, że bezrobocie w USA może skoczyć w II kw. do 30 proc., a PKB może spaść o 50 proc. Zaapelował o silną reakcję rządu, ale też dodał, że Fed może wciąż zrobić więcej.
  • Futures na S&P500 tąpnęły 5 proc. po otwarciu i sięgnęły dolnego limitu. Kontrakt na DAX spadał prawie 450 pkt, ale zdołał już odrobić większość.
  • W Azji Hang Seng traci 4,2 proc., a Shanghai Composite spada o 2,2 proc. Japoński Nikkei225 wzrósł o 2 proc., co tłumaczone jest oczekiwaniami kolejnej rundy agresywnego kupowania akcji przez Bank Japonii.
  • Główny indeks w Nowej Zelandii spadał o rekordowe 10 proc. po tym, jak rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich firm, które nie prowadzą kluczowej działalności dla gospodarki. RBNZ ogłosił start programu skupu aktywów w wysokości 30 mld NZD.
  • Na FX ucieczka od ryzyka premiuje JPY z USD/JPY spadającym do 109,80. EUR/USD odbija do 1,0750. Międzypartyjne potyczki w Kongresie USA szkodzą dziś USD. Słabszy jest tylko CAD i NZD.
  • EUR/PLN zaczyna dzień od wspinana się ponad 4,54.
  • Pomimo słabszej postawy USD, złoto nie może zyskać i krąży pod 1490 USD/oz. Rynek ropy naftowej otworzył się silnie niżej, ale powoli odbija. WTI rośnie o 1 proc. do 22,8 USD/b, Brent traci 2,7 proc. do 26,3 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót