Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek wyczekuje startu sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole oraz inauguracyjnego wystąpienia prezesa Fed J. Powella, ale poza tym mamy trochę ruchu w trakcie sesji azjatyckiej. USD/CNY wyszedł na nowe 11-letnie szczyty, mimo że LBCh zadbał o niższy od oczekiwań fixing. Wśród głównych walut wyróżnia się odbicie NZD.
  • USD/CNY dotarł dziś na 7,1017, najwyżej od marca 2008 r., a wszystko to przy staraniach Ludowego Banku Chin, by spychać rynek niżej. Fixing został ustalony na 7,0572 przy konsensusie rynkowym 7,0709.
  • Pomimo ciekawych zmian a rynku juana, reszta rynku zachowywała się dość spokojnie. Wśród walut G10. NZD/USD podskoczył 20 pipsów do 0,6390 po słowach prezesa RBNZ, zdaniem którego „zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądać w listopadzie i czy obniżka będzie potrzebna”. Rynek odebrał informacje, jako deklarację, że we wrześniu stopa procentowa pozostanie niezmieniona.
  • EUR/USD osunął się lekko do 1,1065, a USD/JPY jest na 106,60.
  • Na rynku akcji niska zmienność, ale w zielonym kolorze. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc. Przed startem handlu kasowego futures na DAX rośnie o 0,5 proc.
  • Maleje zapał złota i cena obniżyła się do 1493 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 12 IX
Powrót