Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Klimat na rynkach ponownie ustawiony jest przez rynek akcji, a w Azji po dwóch dniach wzrostów przychodzi odreagowanie po tym, jak poniedziałkowy handel w Europie i USA przyjął negatywny obrót. Na FX USD i JPY przypominają o swoim statusie bezpiecznej przystani.
  • Rynki nurzają się w negatywnym koktajlu doniesień z Włoch, dotyczących Brexitu i dyplomatycznego sporu z Arabią Saudyjską. Taki klimat sprzyjał realizacji zysków po dwóch dniach wzrostów giełdy w Szanghaju i dziś Shanghai Composite traci 1,5 proc. Spadki notuje też japoński Nikkei225, który jest niżej o 2,4 proc.
  • W poniedziałek na Wall Street S&P500 spadł o 0,43 proc., a serię lepszych wyników kwartalnych spółek przyćmiły obawy o eskalację ryzyka geopolitycznego. Prezydent USA Trump nie jest zadowolony z tłumaczeń Arabii Saudyjskiej w sprawie zabójstwa dziennikarza Jamala Khashoggiego. Wcześniej kilka krajów, w tym Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Turcja, naciskały na Arabię Saudyjską, aby przedstawiła wszystkie fakty.
  • Na rynku walutowym mamy typowe odejście ku bezpiecznym przystaniom, choć zmiany są niewielkie (<0,25 proc.). AUD i NZD są największymi poszkodowanymi zmiany sentymentu. USD/JPY cofa się pod 112,50, a EUR/USD osunął się do 1,1453. W tym drugim przypadku ciążą obawy o budżet Włoch.
  • Spekulacje, że eurosceptyczna frakcja Torysów zamierza zgłosić wotum nieufności wobec premier May spycha GBP do 1,2950 USD.
  • Ceny ropy WTI spadają we wtorek (-0,3 proc. do 69,15 USD/b) po tym, jak Arabia Saudyjska zobowiązała się do przyjęcia "odpowiedzialnej roli" na rynkach energii, choć sentyment pozostał nerwowy w okresie poprzedzającym sankcje USA wobec eksportu surowca Iranu, który zaczną obowiązywać od listopada.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 IV
Powrót