Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 23 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Klimat na rynkach ponownie ustawiony jest przez rynek akcji, a w Azji po dwóch dniach wzrostów przychodzi odreagowanie po tym, jak poniedziałkowy handel w Europie i USA przyjął negatywny obrót. Na FX USD i JPY przypominają o swoim statusie bezpiecznej przystani.
  • Rynki nurzają się w negatywnym koktajlu doniesień z Włoch, dotyczących Brexitu i dyplomatycznego sporu z Arabią Saudyjską. Taki klimat sprzyjał realizacji zysków po dwóch dniach wzrostów giełdy w Szanghaju i dziś Shanghai Composite traci 1,5 proc. Spadki notuje też japoński Nikkei225, który jest niżej o 2,4 proc.
  • W poniedziałek na Wall Street S&P500 spadł o 0,43 proc., a serię lepszych wyników kwartalnych spółek przyćmiły obawy o eskalację ryzyka geopolitycznego. Prezydent USA Trump nie jest zadowolony z tłumaczeń Arabii Saudyjskiej w sprawie zabójstwa dziennikarza Jamala Khashoggiego. Wcześniej kilka krajów, w tym Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Turcja, naciskały na Arabię Saudyjską, aby przedstawiła wszystkie fakty.
  • Na rynku walutowym mamy typowe odejście ku bezpiecznym przystaniom, choć zmiany są niewielkie (<0,25 proc.). AUD i NZD są największymi poszkodowanymi zmiany sentymentu. USD/JPY cofa się pod 112,50, a EUR/USD osunął się do 1,1453. W tym drugim przypadku ciążą obawy o budżet Włoch.
  • Spekulacje, że eurosceptyczna frakcja Torysów zamierza zgłosić wotum nieufności wobec premier May spycha GBP do 1,2950 USD.
  • Ceny ropy WTI spadają we wtorek (-0,3 proc. do 69,15 USD/b) po tym, jak Arabia Saudyjska zobowiązała się do przyjęcia "odpowiedzialnej roli" na rynkach energii, choć sentyment pozostał nerwowy w okresie poprzedzającym sankcje USA wobec eksportu surowca Iranu, który zaczną obowiązywać od listopada.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 II
Powrót