Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 24 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Azja realizuje kolejny dzień wyczekiwania na rozwój wypadków w kluczowych kwestiach, przez co rynek akcji ugrzązł w miejscu, a na FX panuje spokój z wyjątkiem AUD.
  • AUD zanotował wstępny wyskok po na pierwszy rzut oka lepszym od prognoz raporcie z rynku pracy Australii. W grudniu zatrudnienie wzrosło o 21,6 tys. (prog. 18 tys.), a stopa bezrobocia wróciła do 5 proc. (z 5 ,1 proc.). Jednak szczegóły raportu nie były już tak pomyślne, gdyż struktura zatrudnienia wskazała silny wzrost pracy na niepełny etat, a spadek stopy bezrobocia wziął się z niższej stopy partycypacji.
  • Dalej w ciągu dnia pojawiła się informacja, że lokalny bank w Australii podniósł oprocentowanie kredytów hipotecznych, co przypomniało o problemach tamtejszego rynku nieruchomości. AUD/USD w ostatnich godzinach wyraźnie traci z 0,7165 do 0,7096.
  • Tonący Aussie ciągnie za sobą sąsiada – NZD jest drugą najsłabszą walutą w G10. NZD/USD odwraca wczorajsze wzrosty i chodzi do 0,6770.
  • Reszta rynku walutowego jest względnie spokojna. EUR/USD porusza się w przedziale 1,1370/90; USD/JPY nieco wzrasta do 109,70. GBP/USD pozostaje mocny na 1,3060 w związku z optymizmem, że ryzyko nieuporządkowanego brexitu może zostać wykluczone.
  • Na rynku akcji widać małą aktywność, gdyż inwestorzy są niezdecydowani przy panującej niepewności wokół politycznych tematów w USA i Chinach. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc.
  • Na rynku towarowym ropa naftowa traci 0,5 proc. (WTI 52,3 USD), a klimat zdominowała informacja, że UE szuka sposobów obejścia sankcji handlowych nałożonych przez USA na Iran.
  • Złoto wytraca środowy zapał do odbicia i dziś spada pod 1281 USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 1 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V
Powrót