Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 24 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Azja realizuje kolejny dzień wyczekiwania na rozwój wypadków w kluczowych kwestiach, przez co rynek akcji ugrzązł w miejscu, a na FX panuje spokój z wyjątkiem AUD.
  • AUD zanotował wstępny wyskok po na pierwszy rzut oka lepszym od prognoz raporcie z rynku pracy Australii. W grudniu zatrudnienie wzrosło o 21,6 tys. (prog. 18 tys.), a stopa bezrobocia wróciła do 5 proc. (z 5 ,1 proc.). Jednak szczegóły raportu nie były już tak pomyślne, gdyż struktura zatrudnienia wskazała silny wzrost pracy na niepełny etat, a spadek stopy bezrobocia wziął się z niższej stopy partycypacji.
  • Dalej w ciągu dnia pojawiła się informacja, że lokalny bank w Australii podniósł oprocentowanie kredytów hipotecznych, co przypomniało o problemach tamtejszego rynku nieruchomości. AUD/USD w ostatnich godzinach wyraźnie traci z 0,7165 do 0,7096.
  • Tonący Aussie ciągnie za sobą sąsiada – NZD jest drugą najsłabszą walutą w G10. NZD/USD odwraca wczorajsze wzrosty i chodzi do 0,6770.
  • Reszta rynku walutowego jest względnie spokojna. EUR/USD porusza się w przedziale 1,1370/90; USD/JPY nieco wzrasta do 109,70. GBP/USD pozostaje mocny na 1,3060 w związku z optymizmem, że ryzyko nieuporządkowanego brexitu może zostać wykluczone.
  • Na rynku akcji widać małą aktywność, gdyż inwestorzy są niezdecydowani przy panującej niepewności wokół politycznych tematów w USA i Chinach. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc.
  • Na rynku towarowym ropa naftowa traci 0,5 proc. (WTI 52,3 USD), a klimat zdominowała informacja, że UE szuka sposobów obejścia sankcji handlowych nałożonych przez USA na Iran.
  • Złoto wytraca środowy zapał do odbicia i dziś spada pod 1281 USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 16 V
Powrót