Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 24 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
We wtorek panuje pozytywny klimat na rynkach z indeksami odbijającymi od 4-letnich dołków. USD jest pod presją po decyzji Fed o rozpoczęciu nieograniczonego skupu aktywów. Ropa rośnie na nadziejach porozumienia USA i Arabii Saudyjskiej na rzecz stabilizacji cen.
 • Poprawa wyceny ryzykownych aktywów następuje po wczorajszej decyzji Fed, by skupować obligacje skarbowe i inne instrumenty dłużne bez ograniczeń, co ma na celu uwolnić kapitał w gospodarce i ratować ja przed zapaścią.
 • Jednak dalej wyczekiwane są działania po stronie fiskalnej w głównych gospodarkach. Kongresowi USA nie udało się dotąd znaleźć międzypartyjnego kompromisu w sprawie trzeciego pakietu fiskalnego.
 • Po pozytywnej stronie, Niemcy popierają udzielenie Włochom linii kredytowej z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego po minimalnych kosztach, ale Berlin nie jest jeszcze przekonany do emisji europejskich obligacji, tzw. „coronabonds”. We wtorek ministrowie finansów strefy euro mają odbyć wideokonferencję, by przedyskutować dalsze kroki.
 • We Włoszech odnotowano wzrost liczby zgonów o 608 do 5476, a liczba przypadków wzrosła o 4 789 do 63 927 - choć nadal są to dramatyczne statystyki, są to spadki w porównaniu z danymi z poprzednich dni. Silvio Brusaferro, prezes krajowej służby zdrowia, sugeruje, że Włochy mogą w końcu zobaczyć „ światło na końcu tunelu. ”
 • W Wielkiej Brytanii zarządzono lockdown, a premier Boris Johnson nakazał szerokie działania mające zatrzymać ludzi w domach w obliczu „narodowej sytuacji kryzysowej”.
 • Tymczasem w Chinach prowincji Hubei - epicentrum pandemii – od 19 marca nie pojawiły się nowe przypadki zachorowań i władze rozważają zniesienie lockdownu od 8 kwietnia.
 • Istnieje również nadzieja na przerwanie wojny cenowej na rynku ropy: amerykański sekretarz ds. Energii Dan Brouillette powiedział, że możliwość wspólnego sojuszu amerykańsko-saudyjskiego na rzecz ropy to jeden z rozważanych pomysłów na stabilizację cen. „Istnieje wiele, wiele pomysłów, które są rozpowszechniane w przestrzeni polityki, to jeden z nich”, powiedział w wywiadzie dla Bloomberg TV w poniedziałek.
 • Na boku, gdyż nie wiadomo, jak odnieść się do tej informacji, prezydent USA Donald Trump powiedział, że Ameryka nie jest stworzona do bycia w stanie wstrzymanej aktywności gospodarczej i jego zdaniem wróci do działania bardzo szybko, „dużo wcześniej niż w ciągu trzech lub czterech miesięcy”. Było to nawiązanie do komentarze Jamesa Bullarda z Fed w St. Louis, który w poniedziałek powiedział, że rząd powinien rozważyć zatrzymanie większości gospodarki na trzy miesiące, by zwalczyć epidemię.
 • Ostatecznie we wtorek wchodzimy z wzrostami na rynku akcji. Japoński Nikkei225 skoczył o 7,13 proc., Hang Seng rośnie o 4,7 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 2 proc. Futures na S&P500 rośnie o 4,5 proc. po tym, jak w poniedziałek rynek kasowy spadł o 2,93 proc. Futures na DAX zyskuje 4,8 proc.
 • Na rynku walutowym USD jest pod presją w obliczu bezprecedensowej decyzji Fed, które łagodzi presję poszukiwania i zabezpieczania płynności w dolarze. Rajd ulgi umacnia waluty ryzykowne: NOK, AUD, NZD.
 • EUR/USD wychodzi ponad 1,08, a USD/JPY schodzi w kierunku 110.
 • EUR/PLN zaczyna dzień na 4,59.
 • Decyzja Fed była silnym impulsem do rajdu cen złota – od wczoraj cena uncji skoczyła o ok. 90 USD do 1585.
 • Ropa naftowa rośnie na nadziejach sojuszu USA i Arabii Saudyjskiej i lepszych nastrojach. WTI rośnie dziś o ponad 4 proc. do 24,5 USD/b.
 •  
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 10 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 9 VII
Powrót