Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 25 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Piątek rynki zaczynają w dobrych humorach. Na FX liderem wzrostów jest GBP po informacjach, że plan brexitu premier May ma poparcie płn.-irlandzkiej DUP. Tracą USD i JPY. Giełdy w Chinach i Japonii rosną pomimo mieszanej sesji na Wall Street. Ropa rośnie drugi dzień.
  • Funt nie traci mocy w tym tygodniu i GBP/USD przełamał 1,31. Ostatni impuls pojawił się wraz z doniesieniami prasy, że północnoirlandzka partia DUP zamierza poprzeć rząd May w głosowaniu nad projektem porozumienia Brexitu, pod warunkiem, że backstop będzie miał wpisany termin końcowy. Jest też informacja, że grupa posłów z Partii Konserwatywnej przygotowuje własny plan na brexit, aby znaleźć sposób na pogodzenie wszystkich frakcji torysów.
  • EUR/USD jest na 1,1320 po krótkiej wizycie pod 1,13, choć nie jest to skutek czwartkowej konferencji EBC. Spadki EUR wywołały plotki, że w przyszłym tygodniu rząd Niemiec mocno zetnie prognozy wzrostu gospodarczego na 2019 rok (z 1,8 do 1,0 proc. r/r).
  • Sporo szumu pojawiło się w temacie government shutdown. Senat USA odrzucił dwie ustawy mogące uwolnić finansowanie dla administracji publicznej, przedłużając rekordowy paraliż do 35 dni. Później prezydent Trump powiedział prasie, że jest otwarty na poparcie umowy wynegocjowanej przez liderów partii, „jeśli dojdą do sensownego porozumienia”. Dodał, że ma „inne alternatywy” na finansowanie muru, choć nie powiedział jakie. Poza tym w Kongresie rośnie frustracja z powodu government shutdown i pojawiają się apele o międzypartyjne porozumienie.
  • Nic nowego w temacie rozmów handlowych USA-Chiny. W przyszłym tygodniu do Waszyngtonu zjeżdża chińska delegacja na czele z wicepremierem Liu He.
  • Na rynku akcji wzrosty napędzane są odbicie spółek technologicznych jeszcze na bazie informacji z Europy. STMicroelectronics, dostawca procesorów dla Apple, przewiduje powrót do wzrostu przychodów. Firma uważa, że spowolnienie popytu na produkty Apple w Chinach może nie być tak straszne, jak rynek się obawia. To dało impuls do wzrostów Nasdaq w Nowym Jorku o 0,66 proc. (choć Dow Jones i S&P500 skończyły dzień płasko). W Azji Shanghai Composite zyskuje 0,4 proc., a Nikkei225 rośnie o 1 proc.
  • Ropa WTI rośnie dziś 1,1 proc. do 53,7 USD/b po 1-proc. wzroście w czwartek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 1 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V
Powrót