Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 25 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Choć po FX tego nie widać, sesja azjatycka przebiega w nerwowej atmosferze w towarzystwie informacji związanych z Chinami i Iranem. Giełda w Szanghaju dołuje, zyskuje złoto.
  • Po tym, jak USA zapowiedziały nowe sankcje na Iran, w tym bezpośrednio wycelowane w irańskiego przywódcę Ali Chamenei’ego, Iran odpowiedział dziś, że nowe sankcje oznaczają zerwanie stosunków dyplomatycznych „na zawsze”. Informacja przypomina, że rynki finansowe są otoczone czynnikami ryzyka z wielu kierunków.
  • Doniesienia w temacie sporu handlowego USA-Chiny nie wniosły nic nowego. Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że rozmowy między USA i Chinami będą wznowione, by zażegnać spór handlowy. Według agencji wczoraj odbyła się telefoniczna rozmowa między wicepremierem Chin Liu He a przedstawicielem USA ds. handlu Robertem Lighthizerem i sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem. Tematem były przygotowania do spotkania przywódców obu państw podczas szczytu G20 w Osace.
  • Mimo to Shanghai Composite tracił w ciągu dnia nawet 2 proc. prze sektor bankowy po doniesieniach Washington post, że organy śledcze USA prowadza dochodzenia względem chińskich banków, które mogą być zaangażowane w nieprzestrzeganie sankcji nałożonych na Koreę Północną. Rynek obawia się, czy te rewelacje nie skomplikują rozmów Trump-Xi.
  • Nerwowość dotyka całego rynku akcji. Hang Seng dołuje o 1,4 proc., japoński Nikkei225 spada o 0,6 proc. Futures na S&P500 spada o 0,2 proc.
  • Na FX jest nieco spokojniej. EUR/USD flirtuje z 1,14, ale USD/JPY podjął próbę zejścia pod 107.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • NZD zareagował na silne dane z handlu zagranicznego Nowej Zelandii i pociągnął wzrosty do 0,6650. W maju nadwyżka handlowa wyniosła 264 mln NZD wobec oczekiwanych 250 mln NZD. Eksport osiągnął nowy rekord 5,181 mld NZD z pomocą mleka w proszku (32 proc. r/r) i mieszanki dla niemowląt (41 proc. r/r). Eksport do Chin skoczył o 29 proc. r/r.
  • Złoto korzysta na kiełkującej awersji do ryzyka i rośnie o 0,3 proc. do 1424 USD/oz. Niewiele się dzieje na rynku ropy – WTI konsoliduje się wokół 57,7 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI
Powrót