Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 26 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Czwartkowa zawrotka po wcześniejszym marszu USD nie ma kontynuacji w handlu w trakcie azjatyckiej części sesji. Rynki przeszły w stan wyczekiwania i wyciszenia przed weekendem. Odbicie NZD ma częściowe podparcie w danych z Nowej Zelandii, podczas gdy reakcja na odczyty z Australii i Japonii jest niemal niewidoczna. Akcje w regionie są niżej w ślad za mieszanym wydźwiękiem sesji na Wall Street. Ropa jest w korekcie.
  • Dane z Nowej Zelandii wypadły po dobre stronie. W marcu nadwyżka handlowa zwiększyła się do 922,37 mln NZD z 12 mln NZD w lutym i prognozie 131 mln NZD.
  • Prezes RBNZ Adrian Orr powiedział, że gospodarka jest obecnie w „całkiem dobrym położeniu”, ma silny rynek pracy, silną pozycję fiskalną, dobre terms of trade, ale też pole do cięcia stopy procentowej, jeśli będzie taka konieczność. Zrównoważona wypowiedź nie brzmi, jak zapowiedź złagodzenia polityki monetarnej.
  • NZD ma się dziś najlepiej w G10, rosnąc ponad 0,6640 USD.
  • W Japonii dane makro były w całkowitym ujęciu rozczarowujące. Stopa bezrobocia podskoczyła w marcu mocniej od prognoz do 2,5 proc. (prog. 1,4 proc.), a produkcja przemysłowa nieoczekiwanie skurczyła się o 0,9 proc. m/m (prog. 0 proc.). Po pozytywnej stronie sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2 proc. m/m (prog. 0 proc.). USD/JPY lekko podrósł po danych do 111,78.
  • Dane o inflacji PPI z Australii miały drugorzędne znaczenie, choć spowolnienie w I kw. z 2 proc. k/k do 1,9 proc. dokłada argumentów na rzecz cięcia stopy kasowej RBA w maju. W międzyczasie AUD/USD broni wsparcia w okolicach 0,70 – jest 0,7026.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Azjatycki rynek akcji osuwa się niżej, tracąc zapał w obliczu mieszanej sesji na Wall Street gdzie wyniki spółek decydowały o wymowie. Słabe wyniki spółek przemysłowych ścierały się z lepszymi raportami spółek technologicznych i Nasdaq (+0,42 proc.) zakończył dzień lepiej niż S&P500 (-0,04 proc.). Dziś w Japonii Nikkei225 traci 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite dołuje o 0,05 proc.
  • Ropa jest w fazie realizacji zysków na koniec tygodnia. Wczoraj Brent zaliczył 75 USD/b, pierwszy od października, ale potem widzieliśmy ostre cofnięcie. Dziś cena zjeżdża do 74,2 USD/b.
  • Zatrzymanie rajdu USD pomaga w odbiciu złota do 1280 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 1 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V
Powrót