Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 26 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Silna sesja w Azji pod wodzą futures na S&P500, który wyszedł ponad 3000 pkt. Brak złych informacji w temacie USA-Chiny-Hongkong jest traktowany jako dobra informacja. Na FX zyskują waluty ryzykowne. Ropa naftowa jest wyżej.
  • Rynek skupia uwagę na pozytywnych informacjach lub braku negatywnych. Z wczorajszej sesji przywiedziono pozytywny klimat związany z globalnymi staraniami ponownego otwarcia gospodarek. Administracja Trumpa poinformowała o udostępnieniu aparatury medycznej pozwalającej na przeprowadzenie 200 mln testów w miesiącu. Firma Novavax rozpoczęła testy kliniczne szczepionki na koronawirusa.
  • Mimo że USA umieściły 33 chińskie podmioty na czarnej liście, Pekin nie zdecydowała się na szybkie działania odwetowe, co rynek odbiera pozytywnie. Chiny starały się uspokoić Hongkong, że jego sądownictwo pozostanie niezależne na mocy nowej ustawy o bezpieczeństwie narodowym, ale punktem zapalnym pozostają zapisy dotyczące monitorowania przestrzeni publicznej.
  • Rynek akcji realizuje silne wzrosty. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,6 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc., a Hang Seng wzrasta o 2,1 proc. Uwaga skupiona jest na futures na S&P500, który przełamał 3000 pkt. i po południu możemy spodziewać się podobnego wybicia indeksu kasowego.
  • Na FX zyskują waluty ryzykowne na czele z NZD, AUD i NOK. Najsłabsze są JPY, USD i CHF.
  • EUR/USD wrócił ponad 1,0920, GBP/USD odbił do 1,2230. EUR/PLN zszedł do 4,49.
  • Dobre nastroje i nadzieje na odbudowę popytu przekładają się na umocnienie cen ropy naftowej. WTI rośnie o ponad 2 proc. do 34,4 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót