Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 26 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Tydzień rozpoczyna się z lepszym nastawieniem do ryzyka i nadziejami na pomyślny rezultat rozmów liderów USA i Chin podczas szczytu G20 na koniec tygodnia. Na FX prym wiodą waluty surowcowe, na rynku akcji obraz jest bardziej niejednorodny. Ropa odbija po najgorszym tygodniu do trzech lat.
  • Część inwestorów w spotkaniu Trump/Xi upatruje szansy na kompromis w kwestiach handlowych, który mógłby osłabić obawy o skutki wojen handlowych dla globalnego ożywienia. Jednak ostatnie komentarze z USA nie sugerują, aby można było liczyć na coś konkretnego.
  • Mimo to po ponurym ubiegłym tygodniu widać lekki wzrost apetytu na ryzyko. CAD, NOK, AUD i NZD zyskują najwięcej, choć poniżej 0,3 proc. vs USD. Najsłabszy jest JPY.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W ciągu weekendu UE-27 zatwierdziła projekt porozumienia ws. brexitu i niewiążącą deklarację w sprawie przyszłych stosunków handlowych. Było to w pełni oczekiwane i jako takie nie wywołało reakcji GBP. Teraz premier May czeka bardzo trudne zadanie przeforsowania porozumienia przez brytyjski parlament.
  • Sprzedaż detaliczna w III kw. (bez ujęcia inflacji) z Nowej Zelandii przyniosła duże rozczarowanie, wypadając płasko (0,0% k/k) wobec konsensusu +1,0% k/k, ale reakcja NZD była bardzo ograniczona. Teraz, przy ostrożnej poprawie nastrojów, NZDUSD jest wyżej na 0,6802.
  • Rynek akcji pokazuje wzrosty w Tokio i Hong Kongu, odzwierciedlając próby podniesienia sentymentu. Nikkei225 wzrósł o -0,76 proc., a Hang Seng zyskuje 1,4 proc. W Szanghaju sesja jest bardziej wyważona i Shanghai Composite oscyluje wokół poziomu odniesienia (teraz -0,3 proc.).
  • Ceny ropy notują odbicie (WTI +1,4 proc., Brent +2,2 proc.) od najniższych poziomów od października zeszłego roku. W piątek spadły o 8 procent, pogłębiając tygodniowy spadek do największego od trzech lat pod presją masowego upłynniania spekulacyjnych pozycji. Nie pomagają też informacje, że rosnąca produkcja w Stanach Zjednoczonych nasila obawy przed nadmiernym podażą.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót