Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 26 XI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Tydzień rozpoczyna się z lepszym nastawieniem do ryzyka i nadziejami na pomyślny rezultat rozmów liderów USA i Chin podczas szczytu G20 na koniec tygodnia. Na FX prym wiodą waluty surowcowe, na rynku akcji obraz jest bardziej niejednorodny. Ropa odbija po najgorszym tygodniu do trzech lat.
  • Część inwestorów w spotkaniu Trump/Xi upatruje szansy na kompromis w kwestiach handlowych, który mógłby osłabić obawy o skutki wojen handlowych dla globalnego ożywienia. Jednak ostatnie komentarze z USA nie sugerują, aby można było liczyć na coś konkretnego.
  • Mimo to po ponurym ubiegłym tygodniu widać lekki wzrost apetytu na ryzyko. CAD, NOK, AUD i NZD zyskują najwięcej, choć poniżej 0,3 proc. vs USD. Najsłabszy jest JPY.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W ciągu weekendu UE-27 zatwierdziła projekt porozumienia ws. brexitu i niewiążącą deklarację w sprawie przyszłych stosunków handlowych. Było to w pełni oczekiwane i jako takie nie wywołało reakcji GBP. Teraz premier May czeka bardzo trudne zadanie przeforsowania porozumienia przez brytyjski parlament.
  • Sprzedaż detaliczna w III kw. (bez ujęcia inflacji) z Nowej Zelandii przyniosła duże rozczarowanie, wypadając płasko (0,0% k/k) wobec konsensusu +1,0% k/k, ale reakcja NZD była bardzo ograniczona. Teraz, przy ostrożnej poprawie nastrojów, NZDUSD jest wyżej na 0,6802.
  • Rynek akcji pokazuje wzrosty w Tokio i Hong Kongu, odzwierciedlając próby podniesienia sentymentu. Nikkei225 wzrósł o -0,76 proc., a Hang Seng zyskuje 1,4 proc. W Szanghaju sesja jest bardziej wyważona i Shanghai Composite oscyluje wokół poziomu odniesienia (teraz -0,3 proc.).
  • Ceny ropy notują odbicie (WTI +1,4 proc., Brent +2,2 proc.) od najniższych poziomów od października zeszłego roku. W piątek spadły o 8 procent, pogłębiając tygodniowy spadek do największego od trzech lat pod presją masowego upłynniania spekulacyjnych pozycji. Nie pomagają też informacje, że rosnąca produkcja w Stanach Zjednoczonych nasila obawy przed nadmiernym podażą.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót