Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 27 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek akcji w Azji jest generalnie wyżej w ślad za mocną sesją na Wall Street w czwartek, gdyż inwestorzy mają nadzieje na więcej działań pomocowych władz w walce z COVID-19. USD dalej traci w związku z poprawą dostępu do płynności w dolarze. Złoto jest wyżej; ropa naftowa pozostaje osłabiona przez obawy o załamanie popytu.
  • Futures na S&P500 na razie traci w piątek, ale Wall Street ma za sobą trzy dni silnych wzrostów – pierwszy taki przypadek od połowy lutego. Kontrakty na indeksy w Europie podobnie korygują wczorajsze wzrosty. Giełdy w Azji nadganiają za optymistycznym handlem w USA w czwartek. Głównie japoński Nikkei225 rośnie o 3,9 proc.; Shanghai Composite zyskuje tylko 0,3 proc.
  • Na rynku cytuje się oczekiwania na dalsze wsparcie gospodarkę w walce z wirusem poprzez nowe programy fiskalne i aktywna działalność banków centralnych na polu dostarczania płynności.
  • Na rynku walutowym USD traci kolejny dzień na odreagowaniu wcześniejszego rajdu kursów na nowe ekstrema. Poprawa dostępu do finansowania w USD poprzez uruchomione przez Fed linie swapowe dla innych banków centralnych osłabiły pęd do prędkiego gromadzenia płynności w USD. Niektórzy inwestorzy zwietrzyli też okazję w napędzaniu odbicia w JPY, GBP, EUR i AUD.
  • Ogólnie zmiany rynkowe przynoszą uspokojenie i nieco lepszy klimat inwestycyjny.
  • Złoty korzysta na stabilizacji nastrojów – EUR/PLN obniżył się do 4,53.
  • Na rynku towarowym złoto wzrosło wczoraj ponad 1630 USD/oz na słabości dolara, ale dziś obserwujemy stabilizację przy 1625.
  • Na lepszych nastrojach nie korzysta ropa naftowa, gdzie obawy o załamanie globalnego popytu ściągają ceny w dół – WTI jest dziś wyżej o 1 proc. tuz pod 23 USD/b, choć wcześniej w tym tygodniu była już na 25.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 2 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI
Powrót